Nedokonalá krása: Jak zamaskovat vady pleti?

9. listopadu 2018 Redakce Lifee.cz
Pixabay
Pixabay
Témata: krása, maska, pleť, vady

Ano, nedokonalosti pleti potřebujeme maskovat, ale i to se musí dělat chytřeji než na pleť nanášet množství jakéhokoliv make-upu, který nám přijde pod ruku.

Vyzkoušejte lehounké tónovací denní krémy

Tónovací denní neboli BB krém vybírejte pozorně. Měl by být lehký, nemastný, sjednocovat pleť a krýt její drobné nedokonalosti – speciální tónovací pigmenty se totiž perfektně přizpůsobí odstínu pleti. Samozřejmostí už pak dnes je, že kvalitní tónovací krém by měl chránit pleť před UV zářením.

Regulace kožního mazu

Ty nejkvalitnější tónovací krémy navíc dovedou regulovat tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratují a zklidňují pokožku.

Je praktický

Vše v jednom – i tak by se dala pojmenovat největší výhoda oblíbeného BB krému. Kromě toho, že kryje chybičky na pleti a vyrábí se většinou ve třech odstínech, čímž nahrazuje make-up, také hydratuje, regeneruje a vyživuje, takže je stejně dobrý jako denní krém. Můžete ho používat v létě, protože chrání před UV zářením, ale také v zimě. Jeho nanesením tak bráníte pokožku před chladem a větrem. Jeho praktičnost oceníte zvláště na dovolené, když s sebou nechcete vozit celou kosmetickou tašku, anebo o víkendu doma, kdy na tvář nechcete nanášet tunu líčidel a make-up, ale přesto chcete vypadat bezchybně.

Samostatným tématem je hypersenzitivní pleť

Pokožka lidí s tímto typem pleti nepříznivě reaguje i na takové vnější faktory, které jsou pro normální pokožku neškodné. Proto je zcela zřejmé, že přípravky zaměřené na péči o tento typ pleti musí být mimořádně šetrné, a ani tak není možné zajistit jejich stoprocentní snášenlivost. Právě pro tento typ pleti jsou určeny přípravky, které nejenže minimalizují začervenání pokožky, ale také o pleť šetrně pečují, odstraňují pocity pálení, suchosti a podráždění, zlepšují žilní mikrocirkulaci, posilují pružnost kapilár a dodávají pleti potřebnou hydrataci. Kromě toho pomáhají předcházet tvorbě kuperózy a rosacey.

Neděle 24. 3

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha

Stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. Do popředí se znovu dostávají suroviny, které byly v našem prostředí využívány po ...

Více

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha