Pleťové masky: Jak vybrat tu nejvhodnější pro váš typ pleti?

Na nanášení masky používejte místo prstů štěteček.
Zdroj: Pixabay
Díky správné masce se můžete zbavit akné.Existují pleťové masky vhodné pro všechny typy pleti.Na nanášení masky používejte místo prstů štěteček.Krásná pleť je vizitkou každé ženy.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ošetření pleťovou maskou patří mezi intenzivní kosmetické postupy, jejichž účinek je výrazný a okamžitě viditelný. To ale platí jen tehdy, pokud si masku dokážeme správně vybrat a použít.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 10. října 2018

Sílu a účinnost pleťových masek využívali lidé už odpradávna. Během staletí si na obličej přikládali směsi z různých bylin, plodin, bahna nebo jílu. Mezi oblíbené rostliny patřil eukalypt, mateřídouška, výtažky z jehličí, za účinné látky byl pokládán med, vejce a později třeba olivový olej.

Zeptali jsme se odborníků a sestavili pro vás 7 tipů, jak co nejlépe využít sílu maskovacího rituálu.

Domácí masky berte jako příjemný relax

Většina masek připravených doma například z ovoce, zeleniny, medu, jogurtu, vajíček a oleje opravdu dokáže pleti dobře posloužit, osvěžit ji a zjemnit. Efekt ale bývá krátkodobý a nepříliš výrazný. Je také třeba dát pozor na možné alergenní projevy – ty způsobují nejčastěji například jahody nebo okurky.

Nepodceňte nejprve vyčištění pleti

Aby se účinné látky v masce mohly plně projevit, musejí mít možnost proniknout snadno a dobře do pokožky. Proto je tak důležité, aby nanesení masky předcházelo odlíčení a důkladné vyčištění pleti. K tomu se nejlépe hodí mycí emulze nebo micelární voda, tedy přípravky, které obsahují micely. To jsou látky, jež dokonale očistí pokožku a odstraní nečistoty usazené v pórech. Pak už stačí obličej umýt vodou, osušit a následně nanést vhodnou pleťovou masku.

Tip odborníka: Účinnost masek se zvýší, pokud je nanesete po sprchování nebo koupeli. Teplá voda a pára totiž otevřou a uvolní póry a usnadní tak vstřebávání účinných látek.

14. Namažte si ho na obličej. Avokádo se řadí mezi superpotraviny díky svému nutričnímu bohatství. To prospěje i vaší pleti. Tak se nezdráhejte proměnit na chvilku ve vodnici… a těšte se z vyhlazené, hydratované a zářivé pleti!
Mohlo by Vás zajímat:

Avokádová pleťová maska, ten nejlepší vitaminový nášup. 5 kombinací pro různé typy pleti

Štětec pro precizní nanášení

Většina žen je zvyklá nanášet a roztírat masku po obličeji prsty. Mnohem preciznější nanášení ale umožní speciální kosmetické štětce, které dokážou vytvořit na pleti stejnoměrnou vrstvu účinných látek a při správném používání jsou i mnohem hygieničtější než prsty. Zkuste si alespoň jeden takový opatřit – nanášení masky bude mnohem snazší a výsledek o mnoho profesionálnější.

Využijte výsledků moderní vědy

Běžně prodávaná a levnější kosmetika obsahuje látky, které působí na povrchu kůže. Pokud však využijete tzv. kosmeceutika, tedy přípravky, které umožňují aktivním látkám pronikat do nitra pokožky a tam působit, budou účinky pleťové masky mnohem lepší. 

Ošetření v salonu je mnohem intenzivnější

Dopřáváte si jednou týdně kvalitní pleťovou masku a máte pocit, že návštěva kosmetického salonu by byla zbytečná? Je skvělé, že se o svoji pleť takhle pravidelně staráte, přesto vám nemůže nahradit ošetření poskytnuté v salonu. Přípravky určené pro profesionální péči mají mnohem „silnější“ složení, jsou intenzivnější a zároveň také účinnější než ty, které se dají běžně koupit. Proto patří jen do rukou profesionálů. Zkušená kosmetička ví, jaké látky budou pro vaši pleť nejvhodnější, a umí s přípravky správně zacházet. Při výběru kosmetického salonu je nejlepší dát na reference a svěřit se pouze do rukou skutečných odborníků.

Dodržujte doporučený čas působení

I když se výrobci masek předhánějí, která z masek bude působit rychleji, kosmetičky jsou k účinkům 3- nebo 5minutových masek dost skeptické. Aby se účinné látky v masce mohly na pokožce skutečně plně projevit, je zapotřebí dopřát jim 10 až 20 minut. Ovšem je nutné upozornit, že v žádném případě neplatí pravidlo, že čím déle necháme masku působit, tím lépe uděláme. Pokud bychom totiž nechali například masku se stahujícími účinky určenou na aknózní pleť působit příliš dlouho, pokožka by se extrémně vysušila, pleť by byla nepříjemné napnutá a kůže by se i mohla stát náchylnější k tvorbě vrásek. Také při profesionálním ošetření v kosmetickém salonu je třeba opatrnosti. Zkušená kosmetička pečlivě ohlídá čas, po který je maska aplikována, a dodrží správný postup.

Poraďte se s odborníky

Na své první ošetření do kosmetických salonů přicházejí ženy kolem 20 let, ale i mnohem mladší, které často řeší problémy související s věkem a aknózní pletí. Právě jim dokáže vhodně zacílená péče viditelně pomoci. Používají se speciální masky na akné, které bojují proti mikrobiálnímu růstu, redukují tvorbu kožního mazu, stahují póry a rychle zklidňují podrážděnou pokožku. Kosmetička následně poradí další vhodné přípravky pro každodenní péči, jako je třeba účinný booster na akné a zklidňující krém. 

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články