Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Nejzábavnější komik Robin Williams by dnes oslavil 67. narozeniny. Jaký doopravdy byl táta v sukni?

Nejzábavnější komik Robin Williams by dnes oslavil 67. narozeniny. Jaký doopravdy byl táta v sukni?
Zdroj: Profimedia.cz
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Oscarový americký herec a komik Robin Williams byl v roce 1997 zvolen nejzábavnějším komikem. Uměl skvěle napodobovat hlasy a měnit výrazy. Skvěle to předvedl v ženském převleku v komedii Táta v sukni. Dnes by oslavil 67. narozeniny. Ale 11. srpna 2014 ve věku 63 let byl nalezen mrtvý ve svém kalifornském bytě. Příčinou smrti bylo udušení, avšak policie se domnívá, že Williams spáchal sebevraždu.

Eva Jeřábková 21. července 2018

Studoval herectví a na radu svého učitele Johna Housemana, že na škole marní čas, šel rovnou vystupovat do klubů jako sólový bavič v žánru zvaném stand-up comedy. Tam ho také objevili pro roli Morka v Happy Days.

Williams byl mistr v improvizaci. Hrával podivínské výstředníky i laskavé otce rodin. Čtyřikrát byl v dramatických úlohách nominován na Oscara, třikrát za hlavní roli – ve filmech Dobré jitro, Vietname!, Společnost mrtvých básníků a Král rybář. Sošku nakonec získal za vedlejší roli snímku Dobrý Will Hunting.

Ač hrával dojemně směšné postavy, měl úspěch u žen. A také jim skládal hold. „Ženy by nikdy nevynalezly atomovou bombu, nikdy nevyráběly zbraně, které zabíjejí. Ne, ženské zbraně jsou vymyšleny k tomu, aby vám bylo dobře v posteli,“ říkával dvakrát rozvedený a potřetí ženatý herec.

Benedict Cumberbatch: Novodobý Sherlock, kterému ženy padají k nohám
Mohlo by Vás zajímat:

Benedict Cumberbatch: Novodobý Sherlock, kterému ženy padají k nohám

Miloval humor skupiny Monty Python. Mezi jeho nejoblíbenější seriály patřily Star Trek a Doktor Who. A přesto si Robin Williams, publikem známý jako komik, vzal sám podle vyšetřovatelů život. Hodně se spekuluje o hercových depresích. Když Robin Williams vyrůstal, měl nadváhu a všichni se mu posmívali. Začal proti tomu bojovat tak, že ze sebe dělal třídního šaška a všechny rozesmával a dělal různé hlasy. Prostě si proti tomu stavěl zeď z humoru.

„Dnes ráno jsem ztratila manžela a nejlepšího přítele, zatímco svět přišel o jednoho z nejoblíbenějších umělců a skvělých lidských bytostí. Jsem naprosto zničená,“ napsala v prohlášení Williamsova manželka Susan Schneiderová.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články