Olympijská hvězda Ester Ledecká slaví 25. narozeniny: Zlatou medaili vyhrála o setinu sekundy, uvažovala o studiu kvantové fyziky

Zdroj: Showpix.cz
Ester Ledecká je česká snowboardistka a alpská lyžařka. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu získala dvě zlaté medaile, když nejprve vyhrála superobří slalom v alpském lyžování a o týden později ovládla paralelní obří slalom na snowboardu.Ester Ledecká je česká snowboardistka a alpská lyžařka. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu získala dvě zlaté medaile, když nejprve vyhrála superobří slalom v alpském lyžování a o týden později ovládla paralelní obří slalom na snowboardu.Ester Ledecká je česká snowboardistka a alpská lyžařka. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu získala dvě zlaté medaile, když nejprve vyhrála superobří slalom v alpském lyžování a o týden později ovládla paralelní obří slalom na snowboardu.Ester Ledecká je česká snowboardistka a alpská lyžařka. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu získala dvě zlaté medaile, když nejprve vyhrála superobří slalom v alpském lyžování a o týden později ovládla paralelní obří slalom na snowboardu.+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Na zimních olympijských hrách 2018 Ester šokovala svět poté, co se stala vítězkou superobřího slalomu. Ledecká to měla o fous, před obhájkyní zlata Rakušankou Annou Veith vyhrála o pouhou jednu setinu sekundy. Jaká je tahle vášnivá lyžařka a snowboardistka v soukromí a co jste o ní možná nevěděli?

Petra Járková
Petra Járková 23. března 2020

Ester Ledecká je nejúspěšnější česká snowboardistka a alpská lyžařka. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu získala dvě zlaté medaile. Nejprve vyhrála superobří slalom v alpském lyžování a o pár dní později excelovala na snowboardu. Jako prvnímu sportovci v olympijské historii se jí podařilo vyhrát na jedné olympiádě dvě disciplíny s různým vybavením.

Šok pro celý svět

Před úspěchem na olympiádě měla za sebou pouhých devět závodů Světového poháru a jejím nejlepším umístěním byla 19. příčka. Její vítězství tudíž bylo šokující nejen pro Čechy, ale pro celý svět. Ester se najednou stala slavnou sportovkyní, kterou obdivovali úplně všichni.