Fit a krásnátestovánísoutěže

Počátek virtuální reality: Nejoblíbenější počítačové hry devadesátých let

Thumbnail # Počátek virtuální reality: Nejoblíbenější počítačové hry devadesátých let

Zdroj:Youtube

Byla to velká událost. Táta koupil po revoluci první rodinný počítač. Dal se do pokojíčku na stůl a od té doby se stal středobodem našeho dětského života. Začalo se pařit do noci, někdy dokonce do rána. Pařili jsme hry prostě pořád. Která byla vaše nejoblíbenější?

Petra Járková 31. října 2018

Tehdejší počítač nebyl žádný drobek a o velikosti a schopnostech dnešních stolních počítačů nebo dokonce notebooků si mohl tak maximálně nechat zdát.

Obrovská bedna, zastaralý monitor, špatný obraz a ještě horší zvuk. Ale co, nám to nevadilo. Zasedli jsme a hráli hodiny a hodiny, než nás naštvaní rodiče vyhnali umýt nádobí nebo dělat úkoly. 

Ve škole jsme nemluvili o ničem jiném a odpoledne jsme trávili v partě u některého ze spolužáků a testovali jeho herní možnosti.

Thumbnail # Retro skejťáci: Takhle se bavili kluci za komunismu a holky na nich mohly oči nechat. Nyní o tom byl natočen film, který trhá sledovanost
Mohlo by Vás zajímat:

Retro skejťáci: Takhle se bavili kluci za komunismu a holky na nich mohly oči nechat. Nyní o tom byl natočen film, který trhá sledovanost

Kluci hráli různé střílečky, závodili v autech a vyhrávali mistrovství ve fotbale nebo hokeji. Holky si zase rády stavěly domečky a staraly se o rodinu, zoo či kolotoče v zábavním parku. Všechny nás bavil barevný králík Jazz Jackrabbit, kdy jsme mezi sebou pořádali turnaje. 

Největším hitem byl však Mario. Kdo nehrál tuhle odlschoolovou pecku, jako by v té době nebyl. S kamarády něměl společnou řeč. Taky jste nesnášeli, když ta propast s Mariem vážně nešla přeskočit?

Samozřejmě se pak vyvíjely další a další řady her, ale my nikdy nezapomeneme na ty úplně první, které by dnešní puberťáci považovali za vrchol pravěku.

Podobné články

Zavří­t reklamu