Počátek virtuální reality: Nejoblíbenější počítačové hry devadesátých let

31. října 2018
Youtube
Youtube
Témata: děti, hry, počítač, Realita

Byla to velká událost. Táta koupil po revoluci první rodinný počítač. Dal se do pokojíčku na stůl a od té doby se stal středobodem našeho dětského života. Začalo se pařit do noci, někdy dokonce do rána. Pařili jsme hry prostě pořád. Která byla vaše nejoblíbenější?

Tehdejší počítač nebyl žádný drobek a o velikosti a schopnostech dnešních stolních počítačů nebo dokonce notebooků si mohl tak maximálně nechat zdát.

Obrovská bedna, zastaralý monitor, špatný obraz a ještě horší zvuk. Ale co, nám to nevadilo. Zasedli jsme a hráli hodiny a hodiny, než nás naštvaní rodiče vyhnali umýt nádobí nebo dělat úkoly. 

Ve škole jsme nemluvili o ničem jiném a odpoledne jsme trávili v partě u některého ze spolužáků a testovali jeho herní možnosti.

Kluci hráli různé střílečky, závodili v autech a vyhrávali mistrovství ve fotbale nebo hokeji. Holky si zase rády stavěly domečky a staraly se o rodinu, zoo či kolotoče v zábavním parku. Všechny nás bavil barevný králík Jazz Jackrabbit, kdy jsme mezi sebou pořádali turnaje. 

Největším hitem byl však Mario. Kdo nehrál tuhle odlschoolovou pecku, jako by v té době nebyl. S kamarády něměl společnou řeč. Taky jste nesnášeli, když ta propast s Mariem vážně nešla přeskočit?

Samozřejmě se pak vyvíjely další a další řady her, ale my nikdy nezapomeneme na ty úplně první, které by dnešní puberťáci považovali za vrchol pravěku.

Zavří­t reklamu