Fit a krásnátestovánísoutěže

Hvězdy filmového plátna: 5 nejkrásnějších prvorepublikových hereček, pro které by muži snesli modré z nebe

Thumbnail # Hvězdy filmového plátna: 5 nejkrásnějších prvorepublikových hereček, pro které by muži snesli modré z nebe

Zdroj:archiv Extra

Byly krásné, talentované, muži je milovali a ženy na ně žárlily. Herečky předválečného a protektorátního filmu, které tak rádi sledujeme ve filmech pro pamětníky, byly ale také pěkné mršky. Holdovaly drogám i alkoholu a co se týče milenců, prý se často předháněly, která jich bude mít víc.

Lucie Trávníčková 15. října 2018

Tohle je 5 našich nejkrásnějších prvorepublikových hereček, které byste měli dobře znát.

Adina Mandlová

Andílek, který patřil k nejobsazovanějším herečkám stříbrného plátna. Kromě skvělého hereckého talentu a okouzlujícího vzhledu disponovala také geniálním smyslem pro humor. Herečku z ní prý udělal až Hugo Haas, se kterým nějaký čas žila. Než jej potkala, byla jen manekýnka s velkýma očima a špatným hlasem. Sbalila ho prý u záchodů v Lucernabaru.

Lída Baarová

Ta se na rozdíl od Mandlové nic moc učit nemusela. Byla talentovaná a muži jí padali k nohám jako zralé hrušky. Dodnes se o ní mluví jako o nejkrásnější a nejnadanější české herečce. A dodnes jí mnozí nemohou odpustit její poměr s nacistou Josephem Goebbelsem. Ale kdo ví, jak by se dnešní herečky zachovaly v její kůži?

Nataša Gollová

Bývala prý údajně nejlepší přítelkyní potvůrky Mandlové, ale jen do doby, než jí přebrala milence. Pak si prý nemohly přijít na jméno. Také se zapletla s nacistou a nakonec neskončila dobře. Psychicky neunesla svůj strmý pád…

Thumbnail # Megan Fox, hvězda filmu Transformers, prodává své milionové panství. Má kaskádovité vodopády a spíži jako hangár
Mohlo by Vás zajímat:

Megan Fox, hvězda filmu Transformers, prodává své milionové panství. Má kaskádovité vodopády a spíži jako hangár

Věra Ferbasová

Jestli se o někom dalo s určitostí mluvit jako o roztomilém diblíkovi, pak to byla tahle okouzlující naivní blondýnka. Pro její neutuchající smysl pro humor se jí přezdívalo „komik v sukních“. Ve filmech pro pamětníky byla nejčastější představitelkou uličnic, falešných kočiček, děvčátek z venkova nebo vdoviček spadlých z nebe. Bylo jí necelých 20 let, když přišla z Plzně do Prahy, kde se účastnila soutěže v kráse a získala titul Miss západočeské metropole.

Zita Kabátová

Byla nejdéle žijící hvězdou prvorepublikového filmu. Zemřela ve věku nedožitých sto let teprve před pár lety. Krásná bruneta sama sobě přezdívala „Zpěvandule“. Mezi její mnohé milence patřil i Vlasta Burian nebo Oldřich Nový.

Podobné články

Zavří­t reklamu