První hororová opera se vydává na turné po českých městech: Dnes se začíná v Plzni!

Hororová opera vyráží mimo Prahu.
Zdroj: Vymítač
Hororová opera vyráží mimo Prahu.Těšit se můžete na velkolepou show.Tato unikátní opera se vydává do Plzně.Podívejte se na itinerář, kde se na plejádu hvězd můžete těšit.+ 1 fotka+ 2 fotky

První hororová opera uvedená na prknech RockOpery Praha v loňském roce, Vymítač, se nyní objeví i mimo Prahu. Vymítač autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest je první částí hororové série, kterou RockOpera Praha připravuje, a stal se natolik oblíbeným, že se s ním divadlo vůbec poprvé ve své historii vydá na turné po českých městech.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák01. 02. 2019 11:02

Vymítač Tour začne 1. února v Plzni v KD Šeříková, pokračovat bude 25. března v Ostravě, konkrétně v Domě kultury města Ostravy, 20. června v Miroslavi a 24. srpna v Kroměříži.

Návštěvníci se mohou těšit na strhující show a speciální verzi představení pro kukátková divadla, která bude odlišná od původního amfiteátrového provedení. Vymítač bude též nadále uváděn v holešovickém sídle RockOpery, a to 28. března a 4. června 2019.

Z rockové opery Vymítač byl v závěru loňského roku zveřejněn videoklip k singlu Pláč, který se dostal do semifinálového výběru European Cinematography Awards.

Příběh Vymítače je inspirován starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. V jednom z nich se zde skrz vyvolávání duchů údajně chtěl jeden voják pomstít milé svého zemřelého kamaráda. Stejným příběhem se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě slavné Svatební košile.

Titulní roli ve Vymítači ztvárňuje Kamil Střihavka, který je na prknech RockOpery Praha jako doma. To samé lze říct i o dalších hvězdách tuzemské scény, jež se v rockové opeře objevují, jako například Honza Toužimský, Pavla Forest, Žántí nebo Helena Kubelková. Režie se ujala mistryně fyzického divadla Irina Andreeva, členka legendárního Teatr Novogo Fronta, která s Kamilem Střihavkou nespolupracuje poprvé. V RockOpeře Praha spolu vystupují například v minulý rok uvedeném Malém princovi. Kostýmy vytvořila Lucie Konopíková, jejíž špičkovou práci mají návštěvníci divadla možnost docenit i v řadě dalších rockových oper.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články