Chyby v seriálu Četníci z Luhačovic: Všimněte si vykukujícího asfaltu i slepé vlakové stanice

Série historických detektivek z počátků první republiky.
Zdroj: Česká televize
Série historických detektivek z počátků první republiky.Série historických detektivek z počátků první republiky.Série historických detektivek z počátků první republiky.Série historických detektivek z počátků první republiky.+ 6 fotek+ 7 fotek

Děj seriálu zavede diváky do roku 1919, kdy dva mladí četníci po ukončení školy přijíždějí na své první působiště. Čeká je opuštěná četnická stanice v lázeňském městě na jihu Moravy. Jakých dobových nepřesností se filmaři při natáčení dopustili?

Petra Járková
Petra Járková 13. září 2019

Herecké obsazení

Krátce po příjezdu vyšetřují svůj první velký kriminální případ četníci v podání Roberta Hájka a Martina Donutila. V seriálu se objeví i Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Ondřej Malý nebo Igor Bareš.

Slepá vlaková stanice

Prezident Masaryk projíždí v seriálu vlakem Luhačovicemi na Slovensko. To je však nemožné, protože železniční stanice v Luhačovicích je slepá.

Neexistující eternitové krytiny

Ve scénách ve slunečních lázních jsou na stříškách vidět eternitové krytiny. Ty se však začaly vyrábět až v 30. letech minulého století, tudíž v roce 1919 na střechách být nemohly.

Tomáš Töpfer své milované dcery neviděl pěkně dlouho.
Mohlo by Vás zajímat:

Tomáš Töpfer. Když jeho dcery se svou matkou emigrovaly, dlouho se s jejich odchodem nemohl smířit

Nákladná výprava

Seriál se natáčel dvě stě dnů, na čtyřech desítkách lokalit, se 160 herci a téměř 1 600 kostýmy.

Četnická stanice

Četnická stanice byla vybudována na zámku v Lesním Hlubokém u Velké Bíteše, dále natáčení probíhalo v Jimramově, Prostějově, Luhačovicích či Mrákotíně. Seriál se natáčel i v okolí Znojma, v Brně nebo Praze. Seriálový Hotel Popper je ve skutečnosti Dům Bedřicha Smetany v Luhačovicích. Kostel z 1. dílu 1. série „Pytláci“ je z malé vesničky na Vysočině, z obce Jasenice. Historická budova vlakového nádraží se nachází v Lednici. Ve 2. a 3. díle 1. série se děj mimo jiné odehrává na železnici. Lokalita k natáčení byla vybrána na Olomoucku, na trati č. 310 mezi obcemi Domašov nad Bystřicí a Hlubočky. Zámek, na kterém bydlel baron Jan Jiří Podhajský a jeho žena Vilma Hermína (Tereza Bebarová), se nachází v Hošticích u Kroměříže.

Vykukující asfalt

Ve scéně před Hotelem Popper je vidět, že část asfaltového chodníku není filmaři dostatečně posypána pískem a asfalt je tak vidět i na filmovém plátně.

Chybná SPZ

Paní Cmíralová alias Dana Batulková, matka jednoho z mladých četníků, bydlí podle příběhu na statku u Kroměříže. Její automobil Renault má však poznávací značku N 472 a je tedy zaregistrovaný až v Praze.

NA SNÍMKY ZE SERIÁLU ČETNÍCI Z LUHAČOVIC SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články