Seriál 1890: Všechno, co potřebujete vědět o zrodu moderní kriminalistiky

14. července 2019
Prima
Prima

Slovenský historický seriál, který můžete momentálně vídat na našich obrazovkách, zachycuje fascinující období, kdy lidé přestávají věřit pověrám a do popředí se dostává moderní věda – kriminalistika. Znáte zajímavosti z natáčení?

Čeští i slovenští herci

Kriminálními případy vás provází sebevědomý detektiv Jánoš Marton, kterého ztvárnil slovenský herec známý z českého seriálu První republika Ján Koleník. V seriálu hraje ale i mnoho českých herců, jako jsou Stanislav Majer, Filip Kaňkovský nebo sexbomba Vica Kerekes.

Atraktivní děj a výprava

Seriál, který má třináct epizod, vás dostane atraktivní historickou výpravou, ale i zajímavými fakty, která popisují první krůčky moderní kriminalistiky. Jedná se o historické krimi, v kterém však nechybí dobrodružné, romantické ani humorné prvky.

Nové kriminalistické metody

Seriál 1890 představuje nové technické objevy jako automobil, telefon i počátky moderních kriminalistických metod. Užít si ale můžeme i podmanivou krásu přírody a unikátní společenskou atmosféru Uher na konci 19. století.

Sympatický detektiv

Rok 1890 je však i časem k využití všech nových kriminalistických metod, jako je balistika, daktyloskopie a další. Takové metody do zapomenutého kraje přináší ambiciózní detektiv, jenž je perfekcionista se slabostí pro krásné ženy.

Konzultace s odborníky

Ačkoliv seriál 1890 seznamuje diváky s historií a děj je konzultovaný s odborníky na danou tématiku, autoři se nesnaží o absolutní historickou přesnost ve všech složkách.

O ČEM JE SERIÁL 1890 SE PODÍVEJTE V GALERII:

Zavří­t reklamu