Seznamte se s dědičkou Alexandrou Andresen (19), nejmladší miliardářkou světa

Norská dědička získala od otce 28,5 miliard.
Zdroj: Travelandleisure.com

Žebříček nejmajetnějších lidí světa časopisu Forbes každoročně poutá zraky veřejnosti. Letos zase o něco víc díky Alexandře Andresen. Devatenáctiletá norská dědička je nejmladší miliardářkou planety.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 08. 06. 2016 11:21

Té se (alespoň v příštích pár měsících) nestane, že by musela rozbíjet prasátko. Ve věku, kdy její vrstevníci mají na účtu nanejvýš pár stovek, spravuje Alexandra asi 28,5 miliard.

Triumfy v koňských závodech, 500 žádostí o přátelství

Za bezstarostné mládí může poděkovat svému otci, Johanu H. Andresenovi. V roce 2007 na ni převedl 42,2 % akcií společnosti Ferd, která se zaměřuje na výrobu a prodej tabákových produktů.

Alexandra Andresen ale nevypadá, že by ji podnikatelská sféra vzrušovala. I tak se chce na svět dívat zvysoka – z koňského sedla. Čerstvá maturantka sbírá jednu trofej za druhou na soutěžích napříč Evropou, a je tak jednou z nejslibnějších koňských závodnic v Norsku.

Stejný podíl ve firmě získala i její o rok starší sestra Katharina. Ani ona se však nevidí zarámovaná v kancelářích Ferdu, i když se ve firmě zpočátku angažovala – v roce 2014 spustila projekt zaměřený na nezaměstnanost mládeže. Po krátkém působení v rodinném podniku se zapsala na Amsterdam University College, kde se teď vzdělává v oblasti společenských věd.

Přes poměrně dlouholeté bohatství sestry donedávna žily v Norsku celkem poklidně. Zvrat přišel po dovršení 17 let. Norské daňové orgány totiž každoročně zveřejňují čísla z daňových přiznání u fyzických osob, které překročily tuto věkovou hranici. Bohatství sester tak bylo v roce 2014 odkryto.

Toto odhalení samozřejmě neodeznělo bez poprasku. Katharina krátce poté dostala kolem 500 žádostí o přátelství na Facebooku.

Dagbladet.no

Štědrý tatínek

Kořeny společnosti Ferd sahají až do roku 1849. Právě tehdy koupil Johan Henrik Andresen, praprapradědeček sester, tabákovou továrnu J.L. Tiedemanns, kterou dovedl na pozici lídra norského tabákového průmyslu. Tento status firmě vydržel 150 let.

Rodina Andresenových zůstala v podniku do roku 2005, kdy prodala firmě Skandinavsk Tobakskompagni podíl ve výši bezmála 19 miliard. Dnes je Ferd holdingovou společností s nejrůznějšími zájmy, od soukromých kapitálových podílů přes nemovitosti po investice do bezpečnosti a pojistných rezerv.

Otec dívek a předseda představenstva Johan H. Andresen si i přes svou štědrost nepovede špatně. Ve Ferdu si ponechal 15,2 procent a 70 procent hlasů a na svém twitterovém účtu může inspirovat či ovlivňovat svými myšlenkami na 55 000 sledovatelů. 

Jak zvýšit produktivitu, a přiblížit se tak vysněnému platu? Čtěte:

Zdroj: Forbes

Český Ken Robert Paulat: Syna Andrease mi porodila náhradní matka, čekal jsem rok na dárkyni vajíčka

Český Ken Robert Paulat: Syna Andrease mi porodila náhradní matka, čekal jsem rok na dárkyni vajíčka

Související články

Další články