Slunce, seno, erotika: Růžičkovou stěhoval jeřáb, Kelišová si do Itálie vezla vlastní řízky a vejce na tvrdo

Slunce, seno, erotika
Zdroj: se souhlasem TV Nova
Slunce, seno, erotika je třetí pokračování české filmové komedie-trilogie z roku 1991 režiséra Zdeňka Trošky. Předchozí dvě komedie byly situovány do malé vesnice Hoštice, kde byly i natáčeny, tentokrát je děj situován i do Itálie.Slunce, seno, erotikaMartin Dejdar se v této komedii herecky setkal se svým otcem Vlastimilem, představitelem majitele italské farmy, presidenta Zolli.  Veronika Kánská (Blažena) uvedla, že během natáčení si nejlépe rozuměla Kateřinou Lojdovou (Tejfarka) a Jaroslavou Kretschmerovou (Evík). Naopak se moc nemusela s Petrou Pyšovou (Miluna).+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek máte už jistě za sebou a dnes večer vás čeká poslední díl známé Troškovy trilogie s košilatým názvem Slunce, seno, erotika. V komedii, kde se Hoštice snaží docílit statusu města světového formátu, si každý najde to své - ať už se jedná o humor, skvělé výkony herců nebo zajímavosti z natáčení.

Petra Járková
Petra Járková 23. srpna 2019

Řízky od Kelišky

Představitelka Kelišky Marie Švecová s sebou na natáčení do Itálie vezla zásoby jídla na celý týden. Připravila si řízky, vejce natvrdo, prostě takovou tu českou klasiku, aby nepošla hlady. Keliščina nechuť k místnímu jídlu byla tedy skutečná a nic nehrála. Marie nesnášela mořské plody, místní jídlo ochutnala jen jednou. Byla z toho natolik v šoku, že po příchodu do hotelu se pozvracela a utekla pryč z pokoje. Zmateně pobíhala po ulicích a nazpět ji přivezla policie.

Farář na kole

Při natáčení scény, kdy jede Kelišová na kole s farářem Otíkem, kterého hrál Luděk Kopřiva, vůbec na kolech neseděli oni dva. Vystřídali je náhradníci. Kelišku zastoupil devatenáctiletý fotbalista a Otíka vystřídal řidič ze štábu.

Italský kravín

Mezi další zajímavosti z filmu můžeme zařadit fakt, že se záběry z italské chovné stanice ve skutečnosti točily úplně někde jinde, konkrétně v bývalém komplexu školy v přírodě ve Volyni.

A tak si Škopkovi a Konopníkovi vyřizují mezi svými dětmi tu záležitost. Maruš sežene napřed pro Blaženu tlustého Josefa a pak doktora Karla Kroupu.
Mohlo by Vás zajímat:

Slunce, seno a pár facek: Finální rvačka byla skutečná, film zachránil krachující barrandovská studia

Hasiči a Růžičková

Helena Růžičková byla pořádný kus ženy, o tom žádná. Při natáčení scény, kdy se Škopková nacházela na půdě, byl velký problém ji tam dostat. Museli přijít na pomoc hasiči, kteří ji tam vyzvedli a zachránili celou krizovou situaci.

Úspěch filmu

Slunce, seno, erotika se stal roku 1991 druhým nejnavštěvovanějším a třetím nejziskovějším filmem. V kinech navštívilo snímek 968 992 diváků a vydělal 13 454 634 Kč. Troška slavil velký úspěch.

Čtvrtý díl

Poslední zajímavost jistě zklame spousty fanoušků a nadšenců výjimečné trilogie. Režisér Zdeněk Troška napsal scénář čtvrtého dílu, který měl nést název Slunce, seno, ufoni. Bohužel se natáčení nezrealizovalo, protože většina protagonistů z filmu zemřela. Což je ohromná škoda.

NA FOTOGRAFIE Z FIMLU SLUNCE, SENO, EROTIKA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články