Doktor od jezera hrochů: Představitel hlavní role zemřel na těžký zápal plic, dva týdny se natáčelo v Keni

Doktor od jezera hrochů je česká filmová komedie z roku 2010 režiséra Zdeňka Trošky natočená podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka.
Zdroj: TV Nova
Doktor od jezera hrochů je česká filmová komedie z roku 2010 režiséra Zdeňka Trošky natočená podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka.Doktor od jezera hrochů je česká filmová komedie z roku 2010 režiséra Zdeňka Trošky natočená podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka.Doktor od jezera hrochů je česká filmová komedie z roku 2010 režiséra Zdeňka Trošky natočená podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka.Doktor od jezera hrochů je česká filmová komedie z roku 2010 režiséra Zdeňka Trošky natočená podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka.+ 6 fotek+ 7 fotek

Ve filmu Doktor od jezera hrochů je ústřední postavou Jaroslav Šmíd, který před dvěma lety podlehl v nemocnici silnému zápalu plic. Díky němu si ale komedii zapamatovalo velké množství diváků. Jeho herecký výkon byl totiž i přes režii Zdeňka Trošky skvělý a profesionální.

Petra Járková
Petra Járková 15. prosince 2019

Natáčení doprovázela spousta kuriózních situací a my vám teď prozradíme sedm zajímavostí, které jste o filmu pravděpodobně nevěděli.

Slunce, seno

Na konci filmu vidíme Čeňka Dobeše (Jaroslav Šmíd), jak je na louce s přítelkyní a kouká do dáli na vedlejší vesničku. Ta vesnička se shodou okolností jmenuje Hoštice u Volyně, kde se natáčela filmová trilogie Slunce, seno…, kterou má na svědomí také Zdeněk Troška.

Velký úspěch

Komedie měla velký úspěch. Jen za první víkend promítání vydělala 6,7 milionu korun. Promítacích týdnů ale bylo třináct. Za tu dobu se celkový výdělek vyšplhal na 33,6 milionu.

Ústřední píseň

Jakmile si poslechnete ústřední písničku k filmu, už ji z hlavy nevyženete. Napsali ji Petr Kolář (50) a Viktor Dyk.

Věčně tvá nevěrná je crazy komedie režiséra Milan Cieslar, který se do projektu pustil společně se seriálovým scénáristou Janem Míkou.
Mohlo by Vás zajímat:

Komedie Věčně tvá nevěrná: Hvězdné herecké obsazení, pro diváky i přesto odpad

Natáčení v Keni

Film byl vytvořen za poměrně krátkou dobu, a to pouze za 40 dní. Vzhledem k tematice snímku se natáčelo dva týdny v Keni ve vesnici Itibo a městečku Kakamega.

Vlastní kuchařka

I herci musí jíst. Při natáčení štáb neobskakovala cateringová firma, jak by se očekávalo, ale vařila jim místní kuchařka.

Záběry z pralesa

Některé záběry byly pořízeny přímo v pralese, kde žije mnoho jedovatých hadů. I proto museli herci nosit holínky.

Hanka Křížková

Malou roli ve filmu si zahrála i zpěvačka Hana Křížková. Zahrála si cestující v letadle.

NA SNÍMKY Z FILMU DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

REDAKČNÍ TIP: NA ČESKOU KOMEDII DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ SE PODÍVEJTE DNES OD 20:20 NA TV NOVA

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články