Startuje hvězdná Angelika: Její představitelka Michelle Mercier čelila pokusu o znásilnění i finančnímu bankrotu

3. srpna 2019
Youtube
Youtube

Herečku Michelle Mercier katapultovalo pět dílů o Angelice, markýze andělů na vrchol popularity. Dívka, která se chtěla původně stát tanečnicí, měla u nohou nejen Francii, ale celý filmový svět. Její soukromý život však tak pohádkový nebyl. Protrpěla si dost.

Navždy Angelikou

Byla stejně slavná jako Brigitte Bardot, co se týká osobnosti a popularity, jenže Brigitte zná dodnes každý. Na Michelle svět zapomněl. Přestože natočila přes padesát filmů, pro každého už navždy zůstala Angelikou. Společně s romantickou filmovou sérií zaznamenala Michelle svůj největší herecký vrchol, ale v podstatě také jeho konec. Nic lepšího už nepřišlo.

Slavní režiséři

A to ve své kariéře spolupracovala s předními režiséry jako François Truffaut, Jean-Pierre Melville, Jacques Deray, Dino Risi, Mario Monicelli, Mario Bava, Peter Collinson a Ken Annakin.

Život s alkoholikem

Herečka vypadá na svůj věk velmi dobře, přestože si s ní život krutě zahrál i v osobní sféře. V roce 1961 se vdala za pomocného režiséra Andrého Smagghe. Z něj se vyklubal alkoholik, který potřeboval čas od času hospitalizaci. O čtyři roky později se rozvedli.

Zlodějský partner

Po dlouhém vztahu se v roce 1970 provdala za slavného závodníka Clauda Bourillota. Ten pro změnu jednoho dne zmizel se všemi jejími šperky a penězi. Michelle zůstala naprosto bez prostředků.

Pokus o znásilnění

Její další vztahy byly jen další katastrofou. Přiznala, že její herecký kolega Vittorio Gassman se ji jednou pokusil znásilnit. A italský princ zrušil sňatek po řadě let zasnoubení.

NA KRÁSNOU ANGELIKU, MARKÝZU ANDĚLŮ SE PODÍVEJTE V GALERII:

Zavří­t reklamu