Fit a krásnátestovánísoutěže

Francouzská komedie Návštěvníci: Chyby v dobových kostýmech i špatný jazyk

Zdroj:Youtube

+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V kultovní komedii Návštěvníci natočené v roce 1993 se vydal Jean Reno jako středověký rytíř se svým sluhou s tváří Christiana Claviera na cestu časem do současnosti. I když film divácky uspěl, najde se v něm několik nepříjemných faktických i filmařských chyb, které by vám neměly uniknout.

Petra Járková 31. července 2019

Návštěvníci jsou francouzská třídílná filmová komedie, kterou natočil roku 1993 režisér Jean-Marie Poiré. Příběh pojednává o cestování středověkých hrdinů do současného „bláznivého“ světa a jejich seznamování se s výdobytky moderní civilizace. Film byl veřejností příznivě přijat a dnes se již dá počítat mezi klasickou francouzskou komediální tvorbu.

I tak v něm najdete zajímavé chyby, které stojí za zmínku a vaši pozornost, až budete dnes večer komedii sledovat na televizních obrazovkách.

Špatný jazyk

Na počátku filmu mluví anglický král a jeho milá – dcera Ludvíka VI., řečeného Tlustý – anglicky. Ve filmu jsou francouzské titulky. Jedná se o rok 1122. Není to však možné. Roku 1066 dobyl Anglii Vilém I. Dobyvatel a usedl na trůn. Anglii vládla francouzská šlechta, úředním jazykem byla francouzština a latina.

Thumbnail # Startují oblíbení Chalupáři: Během natáčení se Menšík opil a urazil manželku režiséra
Mohlo by Vás zajímat:

Startují oblíbení Chalupáři: Během natáčení se Menšík opil a urazil manželku režiséra

Nevhodné kostýmy

V úvodní části odehrávající se roku 1123 jsou vesměs bojovníci včetně Godefroye oděni do plátových zbrojí z mnohem pozdější doby. Tento typ zbroje nosili bojovníci až od poloviny 14. století.

Směr kuše

Na konci filmu Godefroy změní směr kuše doleva, aby znovu netrefil otce své nevěsty Frénégondy, avšak během následujícího záběru otočí kuši doprava.

Místa natáčení

Natáčelo se ve středověkém městě Carcassonne na jihu Francie, zámek Montmirail byl ztvárněn zámkem Château d’Ermenonville, který leží zhruba 50 km severovýchodně od Paříže, a dům Beatrice se nachází ve městě Thoiry, přibližně 50 km na západ od Paříže.

NA LEGENDÁRNÍ NÁVŠTĚVNÍKY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu