Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Startují oblíbení Chalupáři: Během natáčení se Menšík opil a urazil manželku režiséra

Startují oblíbení Chalupáři: Během natáčení se Menšík opil a urazil manželku režiséra
Zdroj: Česká televize
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jeden z nejoblíbenějších českých seriálů opět startuje na televizních obrazovkách. Pokud jste mladších ročníků a ještě jste neměli tu čest Chalupáře vidět, pak neváhejte a letos si je rozhodně nenechte ujít. No a vy, co je znáte nazpaměť, stejně televizi zapněte. Třeba přijdete na pár zajímavostí, kterých jste si předtím nevšimli.

Petra Járková 28. července 2019

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění.

Sovákova improvizace

Legendární hláška, že v Indii mají plechový děti, byla Sovákova improvizace. Režisérovi se tak líbila, že ji v seriálu nechal a dobře udělal. Zlidověla a používají ji lidé dodnes.

Opilý Menšík

Říká se, že se během natáčení Vladimír Menšík opil a urazil režisérovu manželku, která mu to nikdy nezapomněla.

Otec a syn

Zatímco v seriálu se Evžen Huml v podání Jiřího Sováka proměnil v největšího Slávkova zastánce, ve skutečnosti byly jeho vztahy s vlastním synem Jiřím Schmitzerem, který Slávka hrál, na bodu mrazu.

Legendární Bakaláři: Vznikli jako součást losování Mates, Menšík hrál zadarmo
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární Bakaláři: Vznikli jako součást losování Mates, Menšík hrál zadarmo

Vykutálený komparz

V komparzu bylo potřeba hodně lidí, tak toho mladí zpočátku zneužívali. Ráno se zapsali, pak utekli k rybníku a večer si zašli pro peníze. Produkce na to ale brzy přišla a pak si zapsaná „křoví“ pečlivě hlídala.

Režiséra scénář nenadchl

Když režisér František Filip dostal scénář Františka Vlčka a Václava Pavla Borovičky o příhodách Evžena Humla, který si na vesnici koupí chalupu i s nájemníkem, připadalo mu to jako levné spotřební zboží.

Během natáčení

Když se natáčelo, nesměli štěkat psi a jezdit traktory. Jinak se však na herce nevzpomíná jako na nafoukané umělce, i když kontakt s místními nijak zvlášť nevyhledávali a v pauzách mezi natáčením hlavně hráli karty a popíjeli. Největší rozruch prý působilo, že každého herce ráno přivezl a večer zase odvezl vlastní taxík, což bylo v té době něco nevídaného. Děti si k hercům běhaly pro podpisy a většinou je i získaly.

Bohdalová a chata

Jiřina Bohdalová alias Dáša Fuchsová si chtěla v 70. letech koupit chatu, ve které v seriálu bydlela. Majitelé, manželé z Prahy, ji ale neprodali.

NA LEGENDÁRNÍ CHALUPÁŘE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články