Seriál Chalupáři končí: Jak nyní vypadá vesnice, kde Huml koupil chalupu?

Legendární chalupa s orchestrionem v dobách natáčení Chalupářů.
Zdroj: archiv Extra
Pohled na vesničku Višňová, kde se natáčel seriál Chalupáři.Takhle vypadala autobusová zastávka, dnes už na stejném místě nestojí.Hospoda je chloubou každé pořádné vesnice, ta v Chalupářích nebyla výjimkouNynější budova seriálové hospody dostala nový kabát.+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Legendární seriál Chalupáři je stejně tak jako léto u konce. Komedie s Josefem Kemrem a Jiřím Sovákem se natáčela v malebné vesničce Višňová a možná vás bude zajímat, jak to v ní vypadá 44 let po natáčení. Pojďte se podívat na legendární chalupu s orchestrionem.

Petra Járková
Petra Járková 26. srpna 2019

Višňová nebo Třešňová?

Legendární komedie se natáčela v obci Višňová, která leží u Příbrami. Tvůrci seriálu dali obci název Třešňová.

Huml a Císař

Do Třešňové přijíždí protivný důchodce Evžen Huml v podání Jiřího Sováka. Protivný dědek se zde spřátelí s Bohoušem Císařem, kterého hrál Josef Kemr, a začínají se spolu starat o chalupu. A také rozvíjejí dobré sousedské vztahy.

Legendární chalupa

Dnes byste ale jejich chalupu nepoznali. Malebná stavba zcela změnila svou tvář. Je z ní takový typický socialistický domek, který pozbyl veškeré kouzlo.

Sovák svou životní seriálovou roli prošpikoval improvizacemi a vymyslel třeba také to, že Evžen Huml bude mít neustále na hlavě bekovku.
Mohlo by Vás zajímat:

Startují oblíbení Chalupáři: Během natáčení se Menšík opil a urazil manželku režiséra

Vesnice

To samé vás napadne, když se rozhlédnete po návsi. Prostě obyčejné náměstíčko, které ztratilo seriálovou romantiku. Místní nám řekli, že litují, že obec z natáčení nedokázala vytřískat propagaci a peníze. „Třeba Troškovy Hoštice. Tam z toho vymačkali mnohem více. Tady vedení obce nechápalo, jaká je to příležitost,“ řekl nám jeden z místních obyvatel.

Kouzlo vymizelo

Je vidět, že vzájemná pospolitost se také už nenosí. Lidé se v obci schovávají za vysokými ploty. Uzavřeli se do sebe. Už si nepovídají v místní hospodě, raději sedí doma u počítače a sledují internet.

NA SNÍMKY DNEŠNÍ VESNICE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články