Fit a krásnátestovánísoutěže

Zajímavosti o filmu Barbar Conan: Schwarzenegger za roli dostal 250 000 dolarů, kostýmy byly vláčeny bahnem

Zajímavosti o filmu Barbar Conan: Schwarzenegger za roli dostal 250 000 dolarů, kostýmy byly vláčeny bahnem
Zdroj: Čsfd
+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Příběh odvážného a statného bojovníka Conana, který hledá pomstu, můžete dnes večer vidět na televizních obrazovkách. Svůj život zasvětil touze zničit muže, který zabil jeho matku, otce a pobil jeho lid. Jeho příběh se odehrává v mytické době, plné nadpřirozených sil a nebezpečí. Jak se příběh šitý na míru Arnoldu Schwarzeneggerovi natáčel?

Petra Járková 17. srpna 2019

Když je Conan ještě malý chlapec, je vesnice, ve které žije, přepadena válečníky vedenými Thulsou Soudcem a všichni kromě dětí jsou povražděni. Děti jsou odvedeny a připoutány k obrovskému žentouru. Po patnácti letech utrpení zůstal naživu jen Conan a jeho srdce je plné nenávisti. Cesta za vítězstvím bude dlouhá a cena za něj velmi vysoká!

Podívejte se na zajímavosti z tohoto legendárního filmu, které vás jistě přesvědčí, abyste si ho zase dnes nenechali ujít.

Thorgrim

Jméno Thorgrim vybral pro svoji postavu Sven-Ole Thorsen sám, při natáčení filmu vážil 138 kilogramů při výšce 196 centimetrů. Dřevěná palice, kterou používá Thorgrim v boji, váží 25 kilogramů.

Honorář

Schwarzeneggerův honorář činil 250 000 amerických dolarů.

Trénink

Arnold Schwarzenegger kvůli roli Barbara Conana dostával tři měsíce před natáčením každý den dvě soukromé hodiny výuky boje s mečem se širokou čepelí.

Krvavé scény

V krvavých scénách měli herci na tělech připevněné pětilitrové vaky s falešnou krví, tedy asi s takovým množstvím, kolik je krve v celém těle.

Sharon Stone slaví 61. narozeniny: Jak šel čas s hvězdou nejpopulárnějšího erotického thrilleru
Mohlo by Vás zajímat:

Sharon Stone slaví 61. narozeniny: Jak šel čas s hvězdou nejpopulárnějšího erotického thrilleru

Použité kostýmy

Na požadavek Johna Miliuse byly veškeré oděvy vláčeny autem po zemi tak dlouho, dokud nevypadaly patřičně použitě a sešle.

Sedm samurajů

V rámci příprav na natáčení John Milius nutil Schwarzeneggera sledovat film Sedm samurajů, přičemž mu za vzor dával Toširó Mifuneho.

Svědivé masky

Válečné kresby na hlavních hrdinech v závěru filmu byly malovány barvami na bázi soli. Tudíž svědily jako blázen, jak herci vzpomínají.

O prst kratší

Sandahl Bergman během natáčení jedné z bojových scén téměř přišla o ukazováček, když kaskadérovi sjel meč po jejím.

Život s hady

James Earl Jones vzpomínal, že mu kontakt s hady nedělal problémy, protože prošel vojenským výcvikem, jehož součástí byl trénink přežití, během nějž byli vojáci nuceni strávit den a noc s hadem ve své uniformě. Na závěr jej vojáci museli sníst.

NA FOTOGRAFIE Z FILMU BARBAR CONAN SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu