Fit a krásnátestovánísoutěže

Tenistka Martina Navrátilová slaví 63. narozeniny: Vychovával ji nevlastní otec, kterého milovala jako vlastního

Thumbnail # Tenistka Martina Navrátilová slaví 63. narozeniny: Vychovával ji nevlastní otec, kterého milovala jako vlastního

Zdroj:Profimedia

Martina Navrátilová je bývalá česko-americká profesionální tenistka, která byla mezi lety 1978–1987 světovou jedničkou ve dvouhře. Pochází z pražských Řevnic z rozvrácené rodiny. Její otec po rozvodu spáchal sebevraždu. Martina netají svou lesbickou orientaci a spolu se svou manželkou vychovává její dvě dcery.

Petra Járková 18. října 2019

Nevlastní otec

Od útlého dětství ji i mladší sestru Janu vychovával nevlastní, ale opravdový táta, kterého milovala, Miroslav Navrátil. Už jako dospívající slečna vyrůstala pod trenérským vedením svého otce v největší talent své generace, ovšem tehdejší komunistická garnitura tomuto „kapitalistickému“ sportu příliš nepřála. Rozhodnutí emigrovat v mladé Navrátilové dozrálo v roce 1975, kdy ji nechtěli mocipáni pustit na US Open do Ameriky.

Těžké začátky

V zemi za velikou louží se zprvu prosazovala velmi těžce a opravdové problémy nastaly, když přímá Návrátilová přiznala otevřeně svou homosexuální orientaci. Také její rodina byla v ČSSR pronásledována a po několika letech se rodiče se sestrou vydali za Martinou. Vydrželi v USA ale pouhý rok a vrátili se zpět do vlasti. Zámořská veřejnost postupně přijala Martinu Navrátilovou za svou.

Tenisové úspěchy

Celkově vyhrála padesát devět grandslamových turnajů, z toho osmnáctkrát dvouhru, jedenatřicetkrát ženskou čtyřhru a desetkrát smíšenou čtyřhru, což ji v otevřené éře řadí na 1. místo. Ve dvouhře získala celkově 167 titulů, jimiž vytvořila rekord otevřené éry, a v historických statististikách zaostává pouze za Margaret Courtovou. Ve čtyřhře vybojovala absolutně nejvyšší počet 177 trofejí.

Thumbnail # Raw strava očima odborníků: Je pro naše tělo z dlouhodobého hlediska prospěšná?
Mohlo by Vás zajímat:

Raw strava očima odborníků: Je pro naše tělo z dlouhodobého hlediska prospěšná?

Sexuální orientace

Nyní Navrátilová žije s bývalou modelkou Julií Lemigovou, která má dvě dcery. Ty teď společně vychovávají. Starší z nich, Victoria, jim začíná dělat velkou radost, ale i starost. Startuje totiž kariéru modelky. Má být po kom krásná, vždyť Lemigova je hrdou držitelkou titulu Miss SSSR, který získala v roce 1990. Dlouho také byla modelkou, a proto své dceři v tomto ohledu může hodně dát.

NA SNÍMKY MARTINY NAVRÁTILOVÉ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Podobné články

Zavří­t reklamu