Trápí vás zápach z úst a máte strach s kýmkoliv mluvit? Vyzkoušejte těchto 5 tipů na svěží dech

Zápach z úst může být způsobený prakticky čímkoliv.
Zdroj: zdroj: pixabay
Zápach z úst může být způsobený prakticky čímkoliv.Ať jde o zkažený zuby, špatné stravování, stres nebo metabolickou poruchu.Jde o velmi citlivou záležitost,Zápach z úst je nepříjemný+ 1 fotka+ 2 fotky

Zápach z úst může být způsoben prakticky čímkoliv. Ať jde o zkažené zuby, špatné stravování, stres, nebo metabolickou poruchu. Jde o velmi citlivou záležitost, o které každý nerad mluví. Pokud vás zápach z úst trápí, vyzkoušejte těchto 5 rad!

Redaktor
Redaktor21. 03. 2018 10:51

Smrdí vám z pusy? Máte strach s kýmkoliv mluvit? Vyzkoušeli jste už snad vše, ale nic nezabírá? O tom, že byste neměli kouřit nebo si měli zajít k zubaři ani nemusíme mluvit. Podívejte se na 5 tipů, jak se zbavit zápachu jednou provždy.

Zubní nit

Zuby si čistí snad každý a dvakrát denně použít pastu s kartáčkem je snad pro všechny samozřejmostí. Pokud vás ale trápí zápach z úst, měli byste použít i zubní nit nebo mezizubní kartáček. Jídlo vám mohlo zůstat mezi zuby a právě to způsobuje nepříjemný zápach.

Čistěte si jazyk

Někteří z nás při čištění zubů trpí a někdy i trvá, než se k tomu dokopeme. Zuby bychom si měli čistit pečlivě alespoň tři minuty a nesmíme zapomínat i na jazyk. Na něm totiž zůstává velké množství bakterií, zbytků jídla a také odumřelé buňky, které způsobují zápach z úst.

Změňte jídelníček

Za špatný dech mohou i špatně zvolené potraviny. Zápach z úst nejčastěji trápí milovníky masa, protože jim kousky většinou uvíznou mezi zuby. I přes to, že si po konzumaci vypláchnete ústa, zbytky z masa vám zůstanou u dásní. Pokud se chcete nepříjemného odéru zbavit, obohaťte svůj jídelníček o sacharidy a snižte příjem bílkovin. 

Po jídle si vypláchněte

Když si dopřejete nějakou pochoutku a ještě ji zapijete sladkým nápojem, neměli byste jen sáhnout po žvýkačce, která váš problém vyřeší jen dočasně. Vypláchněte si ústa, a to pořádně. Zabráníte tak množení bakterií a kousky jídla, které vám v puse uvízly, spláchnete do umyvadla.

Voňavá jídla

Vybírejte si, co si vlastně do pusy dáte. Z některých jídel vám totiž bude z pusy smrdět pořádně, a to někdy i dva dny. Jezte jen voňavá jídla jako ovoce a zeleninu. Obsahují totiž vitamín C, který mikroorganismy ve vašich ústech zabije.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články