10 nejdražších parfémů světa: Pokochejte se a zkuste snít, jak asi voní princezny

10 nejdražších parfémů světa: Pokochejte se a zkuste snít, jak asi voní princezny
Zdroj: Clive Christian
DKNY, Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle, 1 milion $. Tento jednoznačně nejdražší parfém vytvořil renomovaný designér DKNY ve spolupráci s významným návrhářem šperků Martinem Katzem. Hlavním důvodem ceny je jedinečný flakon, který je zdobený 2,43karátovým žlutým diamantem, 4,03karátovým růžovým diamantem, 3,07karátovým oválným rubínem, 1,06karátovým Paraiba turmalínem, 4 diamanty broušenými do tvaru růže, 15 úžasnými růžovými diamanty z Austrálie, 7,18karátovým oválným safírem Cabochon ze Srí Lanky a 2700 bílými diamanty a 183 žlutými safíry. Každý kámen byl pečlivě ručně usazen a celý výrobní proces trval 1500 hodin. Tento jedinečný parfém byl vytvořen pro ušlechtilý účel, protože výtěžek z prodeje byl věnován charitativní organizaci „Akce proti hladu“.Clive Christian, č. 1 Imperial Majesty Perfume, 12 721,89 $ za unci. Tato okouzlující a sofistikovaná vůně je tvořena kombinací i tahitské vanilky, ylang-ylang, rosa centafolis, italské skořice, jasmínu, kořene orris a růžového oleje. Vůně je výtvorem renomovaného parfuméra Roja Dave a vrcholem je jedinečný flakon s vložkou z 18karátového zlata a pětikarátovým briliantem.Baccarat, Les Larmes Sacrees de Thebes, 6800 $ za unci. Baccarat je světoznámý výrobce křišťálového skla, ale nyní uvedl na trh limitované edice tří speciálních vůní. Flakon je ručně vyráběný a na vrcholu má zasazený ametyst. Uvnitř křišťálové pyramidy je malá bublinka s parfémem. Chanel Grand Extrait, 4200 $ za unci. Snad nejslavnější značka v parfémovém průmyslu, Chanel, vytvořila tuto úžasnou vůni v roce 1921. Stala se pokladem, který je vyhledáván sběrateli vůní a znalci parfémů.+ 6 fotek+ 7 fotek

Parfémy se obvykle stávají součástí naší osobnosti. To je také důvod, proč je stále rády nosíme. A způsob, jakým se voníme, může mít obrovský vliv nejenom na naši osobní pohodu, ale i na to, jak nás vnímá okolí.

Jana Šulcová
Jana Šulcová 22. října 2020

Když se zamyslíme nad podstatou parfému, je to něco jako šperk, ale neviditelný šperk, který dotahuje outfit k dokonalosti. A podobně uvažují i výrobci, respektive návrháři, když vymýšlejí nový flakon. Proto i cenu parfému určuje jak vůně samotná, tak i její obal a ten se občas pěkně prodraží.

Pár kapek za milion

Až donedávna byla za nejdražší vůni světa považovaná Clive Christian Imperial Majesty se svou cenou 12 721 dolarů za unci. V roce 2011 ale značka DKNY vydala svou novou vůni Golden Delicious a u té příležitosti nechala vytvořit flakon známý jako Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle. Cena je myslím z názvu patrná.  Na obhajobu výrobců ale dodejme, že tento jedinečný parfém s flakonem vykládaným diamanty byl vytvořen pro ušlechtilý účel, protože výtěžek z prodeje byl věnován charitativní organizaci „Akce proti hladu“.

Pro vaši lepší představu, jedna unce je necelých 30 mililitrů (přesněji 29,576 ml). Doporučujeme si tento údaj zapamatovat, protože ještě o něm bude řeč.

10 ikonických kabelek světa, které vynesla princezna Diana, Audrey Hepburn nebo Sarah Jessica Parker
Mohlo by Vás zajímat:

10 ikonických kabelek světa, které vynesla princezna Diana, Audrey Hepburn nebo Sarah Jessica Parker

Rarita do sbírky

Na otázku, proč vůbec v dnešní době vznikají takto drahé parfémy, není úplně snadné odpovědět. Možná je to jenom pro pocit vyplývající z touhy po výjimečnosti nebo, a to si myslíme, je nejpravděpodobnější, že jsou tyto jedinečné parfémy součástí sbírky podobně jako drahá auta či mistrovská umělecká díla.

film, svatba, šaty, Roberts
Mohlo by Vás zajímat:

10 filmových svatebních šatů, které se navždy zapsaly do dějin módy

Vonět jako celebrita

Ve většině případů v našem výběru nejdražších vůni naleznete v exkluzivním flakonu také výjimečný obsah. Některý parfém si ale za pár korun můžete objednat i z e-shopu. Jen vás nesmí mrzet, když dorazí v obyčejné skleněné lahvičce.

parfémy
Mohlo by Vás zajímat:

Jak si vyrobit domácí přírodní parfém: Budete potřebovat 3 základní ingredience

Pojďme se tedy podívat, za co můžete utratit svoje miliony, když budete chtít. Cena luxusních parfémů se udává v dolarech za unci, jak už jsme propočítávali o několik odstavců výše. Nahlédněte proto prosím s námi do galerie, kde najdete výběr deseti nejdražších parfémů, které můžou být i vaše.

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

SuperWoman Katarina Emma Schapiro o sebepoznání: I úspěšní lidé mají své pády a nezdary, ale nenechají se jimi nikdy převálcovat

Další články