Zákeřní parazité ohrožují naše domácí mazlíčky! Ověřené přípravky, které pomáhají

Všichni milovníci psů a koček vědí, že výběr vhodných antiparazitárních přípravků je nelehký úkol.
Zdroj: archiv
Baberióza rozšiřuje už tak dlouhý výčet nebezpečných infekčních chorob, které u nás klíšťata přenášejíJiž v březnu se při stálejších teplotách nad 5 °C začínají rojit hladová klíšťata a vegetují, dokud tato teplota opět nenastává s pozdním podzimem či zimouPro odstraněnínapitého klíštěte použijte pinzetu nebo různé typy háčků, smyček a podběráků vyrobených k tomuto účeluPřípravky v pipetách obsahují látku působící systémově po dobu cca 12 týdnů a na rozdíl od jiných přípravků na ni jak klíšťata, tak i blechy nejsou rezistentní.+ 1 fotka+ 2 fotky

Všichni milovníci psů a koček vědí, že výběr vhodných antiparazitárních přípravků je nelehký úkol. Každý pes a kočka jsou jedinečná stvoření, která mají specifické potřeby. V době internetu a petshopů je pro lidi stále jednodušší antiparazitika objednat či zakoupit v obchodě. Následně ale mohou být majitelé domácích mazlíčků nepříjemně překvapeni a nakonec zamíří na veterinu. Proč je vhodné se při výběru těchto přípravků poradit s veterinářem?

Lenka Chvostová
Lenka Chvostová28. 04. 2019 16:00

Při výběru antiparazitik nemyslete na sebe, ale na zdraví svého zvířecího kamaráda. Samozřejmě je jednodušší koupit přípravek za pár minut na internetu nebo v petshopu než si namířit cestu k veterináři a počkat si na vyšetření, resp. výběr správného přípravku. Vzpomeňte si však na to, že můžete zvířátku uškodit, pokud mu podáte nevhodný přípravek nebo jej nesprávně aplikujete. Zdraví zvířete je stejně důležité jako to lidské. Proto se chovejte k vašemu psovi nebo kočce tak, jak byste chtěli, aby se někdo choval k vám. S úctou a s rozmyslem. Internetové obchody nebo petshopy využijte zejména při výběru a nákupu potřebných doplňků výživy, krmiva, hraček a podobně. Právě zde najdete nejširší výběr, kterým vašemu domácímu mazlíčkovi určitě vyhovíte.

5 důvodů, proč antiparazitární přípravek pořídit na veterině

1. Na internetu a v petshopech jen málokdy najdete celé spektrum antiparazitárních přípravků, které by byly vhodné právě pro vašeho miláčka. Například na některé přípravky již mají klíšťata a blechy vytvořenou rezistenci a moderní přípravky na předpis se zde nesmí prodávat. Veterinář oproti tomu dokáže přesně vybrat potřebnou účinnou látku a zároveň doporučit vhodný produkt. K dispozici má přitom ty nejmodernější přípravky.

2. Prodavač v petshopu nebo online obchodu neumí posoudit zdravotní stav vašeho psa nebo kočky. Také nezná historii chorob a alergií zvířátka, které by mohly ovlivnit finální výběr antiparazitik. Naopak veterinární lékař dokáže přesně vyhodnotit zdravotní stav vašeho miláčka a aplikovat vhodný přípravek.

3. Důležitým faktorem je také skladování, resp. distribuce výrobků. Pokud při skladování nebo doručování antiparazitik není dodržena správná teplota či jiné důležité opatření, může nastat problém. Antiparazitární přípravek ztratí účinnost nebo vyvolá alergickou reakci. Skladování a doručování přípravků jsou v tomto případě skutečně důležitými faktory, které byste měli pozorně zvážit.

4. Jedním neméně důležitým faktorem je, že s každým antiparazitikem, resp. léčivem je nutné správně zacházet. Je potřeba znát odpovědi na otázky, jak jej aplikovat, jak často, v jakém čase a v jaké aplikační formě, zda ve formě tablety, spot-on nebo obojku. Na tyto otázky vám dokáže přesně a jednoznačně odpovědět veterinář, který má vzdělání v oboru, má za sebou praxi, zkušenosti a také zpětnou vazbu od ostatních pacientů, což je nenahraditelné.

5. Různé antiparazitární přípravky, které jsou vhodné pro psy, mohou být jedovaté pro kočky a také nevhodné pro kontakt s malým dítětem. "V takovém případě je ideální použít inovativní antiparazitární produkty, jako jsou například žvýkací tablety nebo spot-on přípravky. Výhodou kvalitních spot-on přípravků je zejména voděodolnost a také, že nezůstávají na povrchu, ale pronikají přímo do kůže. Díky tomu neohrožují jiná zvířata nebo malé děti, žijící ve společné domácnosti," konstatuje MVDr. Kateřina Kaděrová z Veterinární kliniky v Uherském Hradišti. Nezapomeňte proto předem lékaře upozornit na to, jaká zvířata se ve vaší domácnosti nacházejí a zda s nimi přichází do styku i malé děti. Na veterině také můžete pořídit kombinované přípravky, jako např. novinku pro kočky, která chrání jak před vnějšími parazity, tak před těmi vnitřními, jako jsou škrkavky apod.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články