Zemřela herečka ze seriálu M*A*S*H Kellye Nakahara. Kdo další z oblíbeného seriálu se odebral do nebeské polní nemocnice?

Zemřela herečka ze seriálu M*A*S*H Kellye Nakahara. Kdo další z oblíbeného seriálu se odebral do nebeské polní nemocnice?
Zdroj: Prima TV

Do hereckého nebe odešla další hvězda populárního seriálu M*A*S*H. V neděli 16. února podlehla boji s rakovinou Kellye Nakahara, která si zahrála Kellye Yamato. Oblíbená herečka se dožila 72 let. Teď se vydala na svou další pouť do hereckého nebe, kde se setká i se svými bývalými seriálovými kolegy.

Kateřina Sobolová
Kateřina Sobolová 18. 02. 2020 10:54

Seriál M*A*S*H s jeho typickou znělkou, která dávala vědět, že je čas usednout k televizním obrazovkám, zná úplně každý. Tento populární sitcom se odehrával v prostředí mobilní armádní chirurgické nemocnice v období korejské války a získal si spoustu fanoušků. Obsahoval totiž pořádnou dávku skvělého humoru, díky čemuž se stal jedním z nejúspěšnějších seriálů všech dob.

Oblíbená Kellye

Jenže v posledních letech postavy seriálu začínají tento svět pomalu opouštět. V neděli zemřela filmová a televizní herečka Kellye Nakahara, kterou nejvíc proslavila role Kellye Yamato, někdy také jako Kealani Kellye.

V seriálu M*A*S*H se objevila ve více než 160 epizodách. Její postava byla zamilovaná do chirurga korejské válečné armády Hawkeye Pierce, kterého si zahrál Alan Alda. Památná je jedna scéna, během níž Kellye odhalila své pocity a vyhubovala Hawkeymu „že má oči pro každou zdravotní sestru, kromě ní,” vzpomíná The Hollywood Reporter.

„Náhodou mám fantastický smysl pro humor, temperamentní osobnost a jsem vřelá a citlivá. Také zpívám a hraji na kytaru a učím se tančit. A navíc jsem roztomilá jako peklo,” řekla ještě o sobě Nakaharo, která se objevila i v dalších snímcích. Zahrála si například ve filmech Stopa nebo Dr. Dolittle, v němž se ukázala jako kuchařka.

Populární herečka se narodila v roce 1948 na Havaji a o osmnáct let později se provdala za Davida Walletta, se kterým měla dvě děti. Teď ale bohužel prohrála boj s rakovinou, o čemž média informovala její sestra Nalani Coleman. Stala se tak další postavou seriálu M*A*S*H, která odešla do filmového nebe…

Hvězdy v seriálovém nebi

Už v roce 1996 zemřel britský herec, komik a scénárista McLean Stevenson, jenž byl známý především jako velící důstojník a šéfchirurg mobilní armádní chirurgické nemocnice - plukovník Henry Blake. Stevenson za svou roli dokonce získal Zlatý glóbus a obdržel tři nominace na ceny Emmy.

O čtyři roky později podlehl zápalu plic Larry Linville, jenž zářil v roli majora Franka Kunixichta Burnse. V hereckém nebi už je také Harry Morgan, který si zahrál plukovníka Pottera, a jenž se také objevil v seriálu Simpsonovi. Zemřel v roce 2011 a dožil se krásných 96 let.

Čtyři roky na to zemřel Wayne Rogers, jemuž svůj hlas propůjčil David Prachař. V seriálu M*A*S*H se objevil coby kapitán a chirurg John Francis Xavier „Trapper“ McIntyre. Zemřel v roce 2015 ve věku dvaaosmdesáti let. O rok později podlehl rakovině čtyřiaosmdesátiletý William Christopher, jenž byl známý jako otec John Patrick Francis Mulcahy.

V roce 2018 tento svět opustil také David Ogden Stiers, který si zahrál chirurga a majora Charlese Emersona Winchestera III. Stiers. Ten se ve svých šestašedesáti letech přiznal k tomu, že je homosexuál, a zemřel o dvanáct let později v Oregonu.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články