Zpěvačka Tulisa prozradila, že bojuje s Bellovou obrnou. Může za to vážný pád z koně, přiznala

zpěvačka
Zdroj: Wikimedia Commons/See Li – CC BY/2.0
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Fanoušci ji často kritizovali za to, jak vypadá, a sami mezi sebou se ptali, co to vlastně má s obličejem. Zpěvačka Tulisa však nyní přišla s překvapivým přiznáním. Trpí totiž Bellovu obrnou, která u ní vypukla zřejmě poté, co spadla z koně.

Kateřina Sobolová
Kateřina Sobolová 10. března 2020

Bellova obrna je onemocnění, které se projevuje poškozenými nervy na jedné straně straně tváře. Vinou toho pak dochází k výraznému oslabení nebo paralýze tvářových svalů. Není známo, co tuto obrnu vyvolává, má se však za to, že ji mohou mít na svědomí i viry. Může ovlivnit také víčka a ústa, která je pak obtížné zavřít i otevřít. A právě tato nemoc byla diagnostikována i jednatřicetileté Tulise.

Prevence nemocí srdce a cév: Jak udržovat srdce zdravé a ve formě
Mohlo by Vás zajímat:

Prevence nemocí srdce a cév: Jak udržovat srdce zdravé a ve formě

Zlomila jsem si lebku…

Známá anglická zpěvačka, která byla porotkyní v soutěži X Factor, o svém onemocnění promluvila v ITV Loose Women. „Trpím Bellovou obrnou. Může to způsobit ochrnutí obličeje, může to způsobit i otoky,“ prozradila.

U bývalé hvězdy skupiny N-Dubz, kterou tvořila společně se svým bratrancem a jejich kamarádem, Bellův syndrom nejspíš vypukl poté, co spadla z koně. „Myslím, že ten první útok, který jsem měla, byl po vážné nehodě na koni,“ potvrdila a dodala: „Zlomila jsem si lebku a tenhle úraz způsobil v mých nervech hodně škody.“

Citrusy stav ekzému zhoršují
Mohlo by Vás zajímat:

Ekzém zhoršuje jídlo i stres: Tato kožní nemoc trápí malé děti i nepřipravené dospělé

Lidé mě kritizovali

Tula Paulinea Contostavlos, jak zní její celé jméno, taky prozradila, že nyní užívá steroidy a díky tomu, že ví, jak s Bellovým syndromem bojovat, už útoky nemoci netrvají tak dlouho jako předtím. „Byly časy, kdy mě lidé kritizovali za to, jak vypadám, a taky za můj obličej. Nikdo ale ve skutečnosti nevěděl, že procházím útoky Bellova syndromu,“ řekla Tulisa. Teď už se do ní nikdo navážet určitě nebude.

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články