Zpěvák Matěj Ruppert slaví 42. narozeniny: Prošel si bouřlivým rozvodem, vrátil Českého slavíka kvůli cenzuře

12. března 2020
Profimedia
Profimedia

Začínal jako člen folklórního souboru Rosenka, následně se zúčastnil pěvecké soutěže Caruso Show, kterou vyhrál. Největší sláva však přišla až s kapelou Monkey Business, která Matějovi otevřela cestu do první ligy. Od té doby získal mnoho hudebních ocenění a dokonce byl obsazen i v několika filmech. Vídat jste ho mohli na televizních obrazovkách jako porotce Superstar.

Zpěvák Matěj Ruppert začal se skupinou Monkey Business zpívat už v roce 1999. V té době byl přijat na konzervatoř, kterou ale po půl roce kvůli pracovnímu vytížení ukončil. Společně s dalším členem kapely Romanem Holým spolupracoval i na dalších hudebních projektech.

Vrátil Zlatého slavíka

Za svou kariéru dostal Ruppert mnoho ocenění, zásadní jsou však tyto dvě. V roce 2007 získal  Českého slavíka v kategorii Skokan roku. Tuto cenu ale o rok později vrátil, protože podle něj anketu provázela cenzura. Ze soutěže byl diskvalifikován raper Řezník. V roce 2007 si náladu spravil, dostal sošku Anděla za nejlepšího zpěváka.

Drsný rozvod

V soukromém životě to Matěj příliš veselé neměl. Jeho manželství s Karolínou Chytilovou skončilo rozvodem a pár si nemohl přijít na jméno. Ruppert v jednom z rozhovorů přiznal, že si Karolínu vzal v bláznivé zamilovanosti, aniž by ji pořádně znal. Ta zase přišla zpěvákovi na nevěry a konec manželství na sebe nenechal dlouho čekat.

Rakovina prsu

Před několika lety diagnostikovali jeho exmanželce rakovinu prsu a ani to bývalý pár nedonutilo se usmířit. Matěj se ale nakonec vyjádřil, že je rád, že se Karolína uzdravila a že jí přeje jen to dobré. Od té doby jsou schopni se alespoň pozdravit, když se potkají, přítomnost toho druhého ale dodnes nevyhledávají.

NA FOTKY MATĚJE RUPPERTA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu