Trpký osud Marie Kyselkové: Manžel Petr Haničinec ji trápil nevěrami, syn Ondřej z ní jen tahal peníze

Trpký osud Marie Kyselkové: Manžel Petr Haničinec ji trápil nevěrami, syn Ondřej z ní jen tahal peníze
Zdroj: Alexandr Malachovský/CNC/Profimedia
Herečka Marie Kyselková (na snímku z roku 2009) se zapsala do srdcí diváků hlavní rolí v pohádce Princezna se zlatou hvězdou (1959).Zápletka legendárního díla se točí kolem princezny Lady, do jejíhož království vtrhne zlý král Kazisvět a žádá ji o ruku. Ona ale raději uteče, ukrytá v myším kožíšku...Dobová kritika pohádku Princezna se zlatou hvězdou zrovna nemilovala. Přeslazenost a špatné herecké výkony, psalo se v různých periodikách. Představitel hodného prince Radovana Josef Zíma musel celou dobu nosit paruku.+ 3 fotky+ 4 fotky

Život jedné z nejkrásnějších pohádkových princezen Marie Kyselkové se podobal spíše tragédii. Nevydařil se jí vztah s kolegou Petrem Haničincem ani syn Ondřej, který ji obral doslova o poslední halíř. Štěstí našla až ve druhém manželství. Ani to ale netrvalo věčně...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 10. 06. 2025 11:00

Marie Kyselková (20. srpna 1935 - 21. ledna 2019) byla manekýnka a herečka, původním povoláním zdravotní sestřička. Nejvíce se proslavila rolí v pohádce režiséra Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou.

Nepovedené manželství s Petrem Haničincem

Marie Kyselková byla během natáčení Princezny se zlatou hvězdou těhotná. Pod srdcem nosila syna Ondřeje, jehož otcem byl hereččin kolega a manžel Petr Haničinec. Na slavného barda tou dobou ženské letěly a ten toho podle šuškandy čile využíval i po narození syna. A tak zatímco Kyselková obětovala péči o manželka a malého Ondru hereckou kariéru, Haničinec si údajně užíval jinde.

Doma ovšem Marie nezůstala jen kvůli synovi a manželovi, ale také kvůli otci. „Chtěla jsem, aby žili jako v bavlnce. Od Petra jsem se za to ale dočkala jen samého zahýbání a ponižování,“ citoval herečku deník Blesk. Vděku se nedočkala ani od Ondřeje, což pro ni, jako pro matku, muselo být nejhorší.

Problematický syn Marie Kyselkové

Ondřej podle všeho propadl už v pubertě drogám a alkoholu. Prý se chytl špatné party. Z mámy jen loudil peníze, a když mu herečka konečně vystavila stopku a táta Petr ho vydědil, přerušili spolu kontakt nadobro.

Druhé a šťastné manželství Marie Kyselkové

Podruhé se Marie Kyselková provdala za zubaře Vladimíra Demka, s nímž měla dcery Alžbětu a Žofii. K herectví se tak už nikdy nevrátila. Místo toho si různě přivydělávala, například vyráběním figurek z plsti, a v 90. letech působila jako vrátná na strahovských kolejích.

S Vladimírem strávila v manželství krásných 40 let. O to větší rána pro ni byla, když její milovaný muž roku 2010 zemřel po vleklé a vážné nemoci. Marie ho následovala o devět let později. Poslední roky života pro ni přitom byly utrpením. Nebyla na tom psychicky dobře. Navíc zůstala kvůli velkým bolestem a problémům se zády upoutána na vozík. Dožila se třiaosmdesáti let.

Na pohádku Princezna se zlatou hvězdou se můžete podívat dnes v 18.30 na Nova Cinema.

Zdroje informací:
Světženy.cz: Nádherná princezna se zlatou hvězdou na čele - Marie Kyselková si prošla peklem. Slavný manžel ji ponižoval nevěrami, nezdárný syn se nepovedl
Vlasta.cz: Smutný konec Marie Kyselkové - Problematický syn z ní mámil peníze, vydělávala si jako vrátná na kolejích

Otevřená zpověď Jaromíra Bosáka: V mládí se stal bezdomovcem, žije v bezdětném manželství, a přesto si splnil své sny

Otevřená zpověď Jaromíra Bosáka: V mládí se stal bezdomovcem, žije v bezdětném manželství, a přesto si splnil své sny

Související články

Další články