Rok od úmrtí princezny Lady: Marie Kyselková s herectvím sekla, živila se jako modelka, ale i vrátná. Skončila v Bohnicích

21. ledna 2020
Youtube
Youtube

Kyselková byla česká manekýnka a herečka, původním povoláním zdravotní sestra a také druhá manželka herce Petra Haničince. Vy si ji jistě pamatujete jako princeznu Ladu z pohádky o myším kožíšku.

Je tomu přesně rok, co Marie Kyselková alias princezna Lada z legendární pohádky odešla do filmového nebe. V bytě ji našla bezvládnou její dcera Žofie a blízký přítel herec Ivo Niederle.

První a poslední role

Po Princezně se zlatou hvězdou se Kyselková rozhodla, že se filmu věnovat nechce. Raději se starala o rodinu a své tři děti. To ale znamenalo, že se musí uživit jinak.

Zdravotní sestra

Rodačka z Brna, která vystudovala na zdravotní sestru, si přivydělávala různými způsoby. Pracovala z domu, pro podniky vyráběla třeba figurky z plsti.

Vrátná na kolejích

Práce se neštítila ani po dovršení důchodového věku. Lidem kouzlila úsměvy na rtech jako vrátná na strahovských vysokoškolských kolejích.

Nesnesitelné bolesti

Zlom přišel s oslavou osmdesátky. Kvůli operaci zad začala Kyselková trpět nesnesitelnými bolestmi nohou. Kromě toho, že se nemohla hýbat, skončila i v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Ani invalidní vozík ji ale neodradil od pravidelné cigarety, která se stala její poslední neřestí.

NA FOTKY MARIE KYSELKOVÉ A KOSTÝMY Z POHÁDKY PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu