Cate Blanchett: Australská hvězda vládne Hollywoodu, přesto se čtyřmi dětmi žije na venkově

Cate Blanchett: Australská hvězda vládne Hollywoodu, přesto se čtyřmi dětmi žije na venkově
Zdroj: se souhlasem Falcon
Ulička přízraků: Stanton Jednoho dne mu zkříží cestu psycholožka Lilith Ritter (Cate Banchett), která se pokusí přijít jeho schopnostem na kloub. Považuje jej totiž za šarlatána, ale rovněž v tom vidí velkou příležitost...Stanton je totiž také zkušený manipulátor a s jeho pomocí může Lilith vytřískat peníze z jednoho bohatého a mocného muže. Drama Ulička přízraků vychází z románu Williama Lindsaye Greshama, který byl pod stejným názvem zfilmován již v roce 1947.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Australská herečka Cate Blanchett dobyla Hollywood nejen svým okouzlujícím vzhledem, ale také talentem, jaký má v její generaci málokdo. Momentálně je Cate Blanchett v českých kinech k vidění v dramatu Ulička přízraků, kde chystá podvod na newyorskou smetánku. Mimo kamery ale preferuje život na britském venkově.

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 26. ledna 2022

Děj filmu Ulička přízraků: Stanton „Stan“ Carlisle (Bradley Cooper) utíká před svou špatnou minulostí a díky tomu, že je schopným manipulátorem, stane se hvězdou cirkusu. Jednoho dne na jeho vystoupení zavítá psycholožka Lilith Ritter (Cate Blanchett), která zná tajemství newyorské smetánky a Stana využije ke svému ďábelskému plánu… Snímek Ulička přízraků z roku 2020 uvedla do českých kin společnost Falcon.

Spencer: Princeznu Dianu drtí Charlesova nevěra, bulimie a psychické potíže
Mohlo by Vás zajímat:

Spencer: Princeznu Dianu drtí Charlesova nevěra, bulimie a psychické potíže

Všestranná herečka Cate Blanchett

Australanka Cate Blanchett patří mezi nejosobitější herečky posledních dekád. Díky nevšední kráse a působivému hlasu si mohla zahrát tak rozmanité postavy jako byla Alžběta I. ve snímku Královna Alžběta (1998), Katharine Hepburn v dramatu Letec (2014), ale také elfku Galadriel v trilogiích Pán prstenů a Hobit. Za zmínku stojí ještě neobvyklý projekt Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007), v němž si zahrála jednu z tváří slavného zpěváka…

Loni byla k vidění v satiře K zemi hleď! jako televizní hlasatelka a s „vyžehlenou“ tváří ji na první pohled vůbec nešlo poznat. Jak je možné, že dokáže zahrát tolik nesourodých figur a vždy výtečně? Herectví považuje za soucitnou profesi. „Svět vidíte na krátkou dobu, často z perspektivy nesympatického člověka. Člověka, se kterým byste nemuseli mít vztah. Ale pak si řeknete: ‚Jak on vidí svět? Jak se proti němu staví?‘ A to vás jako člověka obohacuje,“ cituje Cate Blanchett web Stagemilk.com.

A to původně studovala dějiny umění. Jenže v 18 letech ji na dovolené v Káhiře přímo v hotelu, kde byla ubytována, oslovili, jestli by nechtěla dělat komparz v boxerském filmu Kaboria. Natolik ji to uchvátilo, že po návratu do Austrálie přešla od dějin umění ke studiu herectví.

Královna Alžběta: Zlatý věk je koprodukční historický film z roku 2007 režiséra Shekhara Kapura, pokračování snímku Královna Alžběta z roku 1998. Hlavní postavu anglické královny Alžběty I. ztvárnila Cate Blanchett.
Mohlo by Vás zajímat:

Královna Alžběta: Zlatý věk. Roli královny měla získat Nicole Kidman, film proměnil ze sedmi nominací na Oscara pouze jednu

Cate Blanchett na útěku z Hollywoodu

Podle listu Sussexlive.co.uk se Cate Blanchett v roce 2015 přestěhovala do Crowboroughu ve východním Sussexu, aby mohla žít klidněji a daleko od Hollywoodu nebo zájmu veřejnosti. Není prý žádným tajemstvím, že Sussex je útočištěm celebrit, ale zatímco Adele a Tom Cruise tam nezůstali dlouho, Cate Blanchett zde podle všeho našla nový domov. S manželem Andrewem Uptonem a jejich čtyřmi dětmi si pořídili historické panství jménem Highwell House, v němž kdysi bydlel Arthur Conan Doyle, tvůrce Sherlocka Holmese.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Laura (@blanchett_bullock_paulson)

Sídlo za pět milionů liber předtím chátralo víc než deset let a to se podepsalo na jeho stavu. Podle Sussexlive.co.uk bylo dokonce jmenováno jedním z nejstrašidelnějších opuštěných domů v Británii. Pak jej koupila Cate s rodinou a nechali panství kompletně zrekonstruovat. Cate a Andrew předtím vlastnili nemovitosti po celém světě, měli dům na pláži v Sydney i ostrovní útočiště na Vanuatu. Před dvěma lety se však všeho zbavili a ponechali si jen panství v Sussexu a věnují se klidnému rodinnému životu na venkově.

Zdroje informací:
Falcon.cz: Ulička přízraků
Wikipedia.org: Nightmare Alley
Stagemilk.com: Cate Blanchett Acting Advice
Sussexlive.co.uk: Cate Blanchett: The Hollywood superstar living off the grid in Crowborough

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články