Spencer: Princeznu Dianu drtí Charlesova nevěra, bulimie a psychické potíže

Spencer: Princeznu Dianu drtí Charlesova nevěra, bulimie a psychické potíže
Zdroj: se souhlasem Forum Film CZ
Spencer: Vánoce roku 1991 jsou ve vztahu princezny Diany a prince Charlese zlomové. Dlouhá léta nefunkční manželství míří ke konci... Jenže britská královská rodina obvykle tráví vánoční svátky na panství Sandringham. Vše má proběhnout klidně a bez přehnaných emocí... Jenže princezna Diana má všeho už plné zuby. A Charles jí svou nevěrou moc nepomáhá.Princeznu Dianu si ve filmu Spencer zahrála americká herečka Kristen Stewart.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Spencer, nový film o princezně Dianě, jejíž rodné jméno bylo Diana Frances Spencer, dorazil do českých kin. Provází jej kontroverze, neboť popisuje dobu, kdy bylo její manželství s princem Charlesem v troskách. Diana je psychicky na dně, zvrací a přemýšlí nad tím, že si ublíží. Jak moc se snímek liší od skutečnosti?

Imrich Rešeta
Imrich Rešeta 21. ledna 2022

Děj filmu Spencer: Manželství princezny Diany a prince Charlese už dávno nefunguje. Když se královská rodina sejde na vánoční oslavy na panství Sandringham, měly by svátky proběhnout klidně, bez ohledu na Charlesovy aféry a Dianiny snahy ukončit vyčpělý svazek. Jenže všechno možná bude trochu jinak… Drama Spencer z roku 2021 uvedla do českých kin společnost Forum Film CZ.

Dokonce i smrt princezny Diany
Mohlo by Vás zajímat:

Diana je nejkrásnější princeznou všech dob. Nechala za sebou Meghan i Kate

Princezna Diana ve filmu Spencer

Ve snímku Spencer si hlavní roli zahrála Kristen Stewart, známá zejména díky slavné romantické sérii Twilight sága. To už je ale dávno pryč a od té doby se Kristen snaží dokázat, že umí i hrát. S Woody Allenem natočila retro Café society (2016) a objevila se také ve filmu Seberg (2019), životopisném příběhu slavné francouzské herečky Jean Sebergové.

Film Spencer se odehrává během vánočních prázdnin v roce 1991, kdy je bouřlivé manželství princezny Diany a prince Charlese v troskách. A byť vychází z reality, pravdou je třeba to, královská rodina slaví Vánoce v Sandringhamu a Diana s Charlesem se v té době rozešli, některé části filmu jsou smyšlené. A další se zase odehrály jindy, ale režisér Pablo Larraín je vtěsnal do tří dnů…

24 let od tragické smrti princezny Diany: Mládí prožila v Althorpu, domě plném duchů. Potkala tam i prince Charlese
Mohlo by Vás zajímat:

24 let od tragické smrti princezny Diany: Mládí prožila v Althorpu, domě plném duchů. Potkala tam i prince Charlese

Oblíbený dezert princezny Diany

Podle webu Popsugar.co.uk se tvůrci filmu Spencer dopustili několika chyb. Diana a šéfkuchař v jedné scéně tvrdí, že jejím oblíbeným dezertem je suflé. Ve skutečnosti tomu tak ale nebylo. Podle královského šéfkuchaře Darrena McGradyho byl oblíbeným dezertem princezny Diany chlebový pudink s máslem. Tento populární britský recept tvoří plátky chleba potřené máslem, které se zalijí mlékem smíchaným se smetanou a vanilkovým luskem. A následně se to nechá zapéct.

Spornou je i další věc. Princezna Diana neměla ráda lov, nelíbilo se jí, že se ho účastní její synové. Neexistuje však důkaz, že by někdy vešla mezi muže na lovu a požadovala, aby Harry a William odešli s ní. V jiné scéně je princezna zděšená, když zjistí, že Charles jí dal stejný perlový náhrdelník, jako své tehdejší milence Camille Parker-Bowlesové. Podle Popsugar.co.uk pro to neexistují žádné důkazy. Pravdou ale je, že románek prince a Camilly byl skutečně hlavním zdrojem sporů.

40. výročí svatby princezny Diany: Jaký příběh ukrývá plátek dortu, který přežil její manželství s Charlesem?
Mohlo by Vás zajímat:

40. výročí svatby princezny Diany: Jaký příběh ukrývá plátek dortu, který přežil její manželství s Charlesem?

Pravda o princezně Dianě?

Snímek Spencer provází kontroverzní pověst. Podle zpravodajského webu News.com.au se totiž nimrá ve věcech, které by se na veřejnost nemusely dostat. Britská královská rodina je vykreslena jako chladná a neochotná k jakémukoliv kompromisu. Sama Diana je v průběhu dvojhodinového filmu neustále v depresích a potýká se i se zdravotními problémy. Na Štědrý večer dokonce dvakrát zvrací. Když se zamyká v koupelně a poškozuje se štípačkami na drát, vidíme i zdrceného prince Williama, který ji prosí, aby s ním šla na štědrovečerní večeři.

Chudák starý William,“ povzdechl si pro News.co.au Penny Junor, životopisec britské královské rodiny. „Nechme Dianě špetku respektu a důstojnosti. Vím, že tam byl William, když byla nešťastná, ale zdá se mi, že ten film je fakticky nesprávný…

Zdroje informací:
Forum Film CZ: Spencer

Popsugar.co.uk: 8 Key Differences Between Spencer and Princess Diana’s Real Life
News.com.au: Spencer: New Diana film slammed for being ‘unnecessarily gratuitous’

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články