Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

5 největších špinavostí, které Harry a Meghan naházeli na britskou monarchii. Rozhovor století na ČT

5 největších špinavostí, které Harry a Meghan naházeli na britskou monarchii. Rozhovor století na ČT
Zdroj: se souhlasem České televize
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ostře sledovaný rozhovor s Meghan a Harrym dnes odvysílá Česká televize. To, co v něm zaznělo, tedy myšlenky na sebevraždu, rasismus i intenzivní tlak okolí a médií, dává nahlédnout pod pokličku nablýskané britské královské rodiny. A z toho, co řekli Meghan a Harry, nebyla na větvi jen slavná moderátorka Oprah, ale celý svět...

Kamil Šivák 1. dubna 2021

Velký televizní rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan Markle rozdělil světová média. Obvinění, která Meghan vznesla, nešlo nijak ověřit. Všichni tak zůstali v rozpacích. Byla to pravda, nebo pouhá lež? Američané si myslí, že pravda, Angličané zase stojí na straně monarchie. Na kontroverzní rozhovor se můžete podívat dnes ve 21:00 na ČT2.

Princ Harry slaví 36: Skandalista, který šňupal vodku a převlékal se za nacistu
Mohlo by Vás zajímat:

Princ Harry slaví 36: Skandalista, který šňupal vodku a převlékal se za nacistu

Princ Harry v pasti

Meghan v rozhovoru přiznala, že měla o životě v britské královské rodině zkreslené představy. Alžběta II. se k ní měla vždy chovat slušně, Harry se ale cítil zase být v pasti. Nedokázal pochopit, že jej rodina odstřihla od jakékoliv podpory.

Ať už to bylo jakkoli, jedno je jisté, jako druhá se páru narodí holčička. Čeká ji stejný osud jako první dítě? Nebo je vše pouhá snůška lží?

Jak žijí američtí boháči? Meghan Markle, Gates i Bloomberg si v době epidemie pořídili luxusní domy
Mohlo by Vás zajímat:

Jak žijí američtí boháči? Meghan Markle, Gates i Bloomberg si v době epidemie pořídili luxusní domy

Královský rasismus

Během rozhovoru se známou moderátorkou Oprah Winfrey vylíčila Meghan trápení, která ji sužovala během prvního těhotenství. Prý se v paláci objevovaly obavy, zda nebude mít Archie kvůli matce až moc tmavou kůži. Oprah toto vyznání nesmírně šokovalo. Meghan však trvala na svém – britská královská rodina má problém s rasismem.

Období těhotenství bylo pro ni opravdu těžké. Musela zpracovat všechno, co se kolem ní dělo. Dostane její syn Archie královský titul? Stane se princem? Bude mu poskytována stejná ochrana jako ostatním členům královské rodiny? „Musela jsem mu zajistit bezpečí,” řekla zoufalá Meghan, která prý uvažovala i o sebevraždě. Harry si byl dobře vědom toho, jak se příbuzní staví k jejich dítěti. Proto se přestal bavit se svým bratrem Williamem. Stejně to dopadlo i s jeho otcem Charlesem, který mu navíc přestal brát telefony

Bez komentáře

Přesně takto se o celé kauze vyjádřil britský premiér Boris Johnson. Záležitosti královské rodiny pro jistotu již nějakou dobu nekomentuje. Na kontroverzní rozhovor se prý odmítla dívat i královna Alžběta.

Odvysílání interview vyvolalo v britských médiích nevídanou bouři a spolu s tím se začaly na sociálních sítích objevovat různé reakce. „V královské domácnosti není špetka rasismu. Z doby Harryho a Meghaniny svatby si pamatuju naprostý pocit přijetí Meghan a jejich svatby, řekl Charles Anson, který v 90. letech pracoval jako tiskový tajemník královny. „Královský majestát není štítem před zkázou a beznadějí rasismu, napsala na Twitter Bernice King, aktivistka za lidská práva a dcera Martina Luthera Kinga Jr. Kdo tedy říká pravdu a kdo lže? Je Meghan obětí a královská rodina tyranem? Nebo je to úplně jinak?

Zdroje informací:
Česká televize: Meghan a Harry
E15.cz: Zrada královny či důkaz prohnilosti monarchie. Zpověď Meghan a Harryho vyvolala bouřlivé reakce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články