Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Hvězda seriálu Krok za krokem Patrick Duffy: V dětství ho potkala nepředstavitelná tragédie

Hvězda seriálu Krok za krokem Patrick Duffy: V dětství ho potkala nepředstavitelná tragédie
Zdroj: Nova
+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Role Franka Lamberta v seriálu Krok za krokem vynesla herce Patricka Duffyho doslova k těm největším hvězdám. V dětství se však musel vypořádat se smrtí svých rodičů, kteří byli brutálně zavražděni. Po letech však přiznal, že ho jejich smrt až tolik nezasáhla. Proč?

Kamil Šivák 19. června 2020

Patrick už odmala propadl sportu. Měl rád potápění a atletiku. Lákala ho kariéra profesionálního sportovce. Jenomže na střední propadl divadlu a rozhodl se pro herectví. Ve Washingtonu se seznámil se svou osudovou láskou Carlyn. Po svatbě se přestěhovali do New Yorku, kde se jim narodil první syn. Duffymu se v té době moc nedařilo, takže musel pracovat jako tesař a malíř pokojů. 

Slavný seriál Krok za krokem si můžete připomenout každý všední den dopoledne na Nově 

Krutá pomsta 

Ten den rodiče Patricka určitě netušili, že se už nikdy nevrátí domů. Ve městě Boulder v Montaně vlastnili menší bar. V té době tam byli i dva opilí muži, kteří svým chováním rušili ostatní, slušné, hosty. Jelikož byl Patrickův otec, Terrence, správný chlap, vykasal si rukávy a oba výtržníky vyhodil ven. 

Ti si však takovou potupu nechtěli nechat líbit a o něco později se vrátili zpět, tentokrát však ozbrojeni. Jeden z mužů, Sean Wentz, na hercovy rodiče vystřelil a oba je na místě usmrtil. Tento zcela nepochopitelný čin byl ale nakonec po zásluze potrestán. Vrah byl odsouzen na 180 let natvrdo. Jeho komplic se dostal v roce 2007 ven na podmínku. Jejich čin byl o to hrůznější, že ho spáchali jako teenageři. 

Zpátky do minulosti: Nad jakými seriály se pravidelně scházela celá rodina?
Mohlo by Vás zajímat:

Zpátky do minulosti: Nad jakými seriály se pravidelně scházela celá rodina?

Vyrovnal se s tím díky buddhismu 

“Ano, myslím, že mi s tím pomohl buddhismus,” řekl po třiatřiceti letech Duffy. Po brutální vraždě svých rodičů byl psychicky na dně, údajně se měl utápět v alkoholu. Ale právě jeho víra mu pomohla postavit se znovu na nohy.  

Dokonce mu ani nevadilo, že se jeden z kriminálníků již pohybuje zcela volně. “Myslím, že si už odseděl své. Je čas posunout se dál,” dodal optimisticky Patrick. Velkou oporou mu také v nejtěžší době jeho života byla i manželka Carlyn, která však v roce 2017 náhle zemřela. Po smrti jeho milované mu velmi pomohli jeho dva synové. 

Otevřel si bar

Patrick je ve svém oboru aktivní dodnes. Nikdy se mu však už nepodařilo zopakovat takový úspěch, jaký mu přinesly seriály Dallas a Krok za krokem. Na stáří se také vrátil k rodinnému byznysu a otevřel si bar. A to rovnou v divadle Sacred Fools, kde jeho syn Padraic pracuje jako umělecký ředitel.  

“Chtěl jsem vybudovat v Los Angeles útočiště pro všechny milovníky divadla,” prozradil svou vizi herec. “Přeji si, aby se zde setkávali jak herci, tak i režiséři, scénáristé a další stejně smýšlející lidé. Bylo by krásné, kdyby zde vznikly nové a neotřelé projekty,” dodal. 

Zdroj textu: Amomama, Blesk, idnes.cz  

Zdroj fotek: Nova 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články