Komedie Špindl: Fešák David Gránský musel točit v mrazu a jen ve spodním prádle

Komedie Špindl: Fešák David Gránský musel točit v mrazu a jen ve spodním prádle
Zdroj: TV Nova
Jako soundtrack byla vybrána píseň Při seskoku z balkonu měl David Gránský dubléra. Kostymérna a maskérna štábu se nacházela v hotelu Montana ve Špindlerově mlýně. V pokračování vystřídal Davida Gránského Milan Peroutka. + 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kdo má rád romantiku a srandu na sněhu, přijde si s oběma díly filmu Špindl na své. Pro herce to však až tak vtipné nebylo. Pojďme se podívat, co zajímavého se během natáčení událo, jak se David Gránský vypořádal s teplotami hluboko pod bodem mrazu a co trápilo Hanu Vagnerovou.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 1. listopadu 2020

Na romantické pokračování komedie Špindl se můžete podívat dnes ve 20:20 na TV Nova. Silvie je úspěšnou lékařkou a je přesvědčená o tom, že našla recept na dokonalý vztah. Renata je zase koučka, která dodává jiným ženám odvahu do života. Herečka Eliška stojí na rozcestí – má pokračovat v kariéře, nebo zachránit rozpadající se vztah. Co se stane, až se životy těchto žen protnou v zasněženém Špindlu?

Film ze života

Kdo viděl první díl ví, že se v něm vydají tři sestry hledat milostná dobrodružství do zasněžených hor. Nereálné? Představitelka Elišky, herečka Kateřina Klausová, to vidí jinak. “Všem třem sestrám se ve Špindlu zásadně změní život. Zažijí zklamání, erotická dobrodružství i pořádné kocoviny. Tento film je prostě ze života.” 

Stejně optimistický pohled na věc měl i Jakub Kohák, který si zahrál frontmana kapely. “Měl jsem možnost zahrát si spoustu postav, ale ta ve Špindlu má, dle mého názoru, největší hloubku. Věřím, že můj výkon ocení i filmová akademie. Český lev by se mi opravdu hodil.” Akademie byla bohužel jiného názoru.

Vybíjená je český film režiséra Petra Nikolaeva podle románu Michala Viewegha.
Mohlo by Vás zajímat:

Česká komedie Vybíjená: V hlavní roli se představila topmodelka, americký herec Woody Harrelson byl z filmu nadšený

Natáčení v mrazu

Zatímco někteří řešili sošky lvů, jiní museli řešit, jak nezmrznout. Řeč je o Davidu Gránském. “Hned druhý natáčecí den jsem musel skákat z balkonu do sněhu, a jen ve spodním prádle,” prozradil Gránský. Na celou scénu si však netroufl. Do sněhu tak nakonec skočil zkušený kaskadér. Ale i tak si David mrazu užil vrchovatě.

Na balkoně v závějích stál samotný herec, také si lehl po “pádu” do sněhu. Po dotočení scény jej ale čekal skvělý servis. Produkce nechtěla, aby onemocněl, takže k němu ihned přiběhli asistenti s teplou bundou a horkým čajem. “Dalo se to přežít,” dodal Gránský.

Komedie z roku 1987 o tom, jak se tři staří mládenci musí starat o novorozeně.
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární komedie Tři muži a nemluvně: V jedné scéně se prý objevil skutečný duch, v jiné došlo k nesmyslnému překladu

Problém Hany Vagnerové

Herečka Hana Vagnerová měla během natáčení druhého dílu štěstí v neštěstí. Jelikož nesnáší zimu, byla ráda, že měli kliku na dobré počasí. Žádné velké mrazy se tehdy nekonaly. Nejprve přemýšlela o tom, že by do natáčení vůbec nešla, pak si ale řekla, že se musí zmátořit. “Na horách jsem nebyla dlouhých patnáct let,” svěřila se Hanka.

Lyžování jí tak bylo také celý život cizí. Přestože její rodiče závodili, ona tento sport kategoricky odmítla. Po příjezdu do Špindlu byla však příjemně překvapená. “Je fajn, že se už nemusí nosit klasické šusťáky, ale že je možné si pořídit kvalitní zimní oblečení, které vás dokáže zahřát,” dodala.

Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Špindl 1 a 2
TV Nova: Špindl

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články