Jakub Kohák jako Instalatér z Tuchlovic: Proč kočky braly vyšší honorář než on

Jakub Kohák žije se svou matkou a byt opouští pouze v případě výjezdu za klientem
Zdroj: Falcon
Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Luboš pracuje jako instalatér, za svoji práci si ale ani nenechá pořádně zaplatit. Jakub Kohák žije se svou matkou a byt opouští pouze v případě výjezdu za klientemJakub Kohák hraje ve filmu lehce zaostalého instalatéra, který žije s matkou a kočkami+ 6 fotek+ 7 fotek

Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. Znáte ale největší zajímavosti ze zákulisí? Třeba to, že osm koček a kocourů, kteří se filmem proplétají, bralo ve finále vyšší gáži než hlavní hrdina Kohák?

Petra Járková
Petra Járková30. 06. 2019 16:00

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, autobusem, případně se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti.

Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo. A to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na "později", nebo na "uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem. Mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku.

Ve scéně, kdy jde Luboš (Jakub Kohák) instalovat ohřívač k chovateli plazů, si zahrálo deset hadů a dva leguáni. Točilo se to u reálného chovatele hadů v Žihli v paneláku, kde s nimi skutečně bydlí. „Natáčení s leguánkou Filoménou proběhlo bez problémů, koukala se a hýbala přesně na povel. Ale hadi se tyčili zcela jinak, než jsme chtěli,“ popsal režisér Vorel úskalí režírování plazů.

Ve filmu hraje poměrně velké množství zvířat. Zásadní roli mají toulavé kočky, o které se Luboš stará. Pro natáčení bylo nakonec použito osm koček. „Byly to samozřejmě kočky cvičené, které musely na písknutí přiběhnout ke Kohákovi a nechat se krmit. A proto honorář všech koček dohromady byl větší než oba honoráře Koháka a Holubové. Kočky byly nejdražšími herci filmu,“ smál se režisér Tomáš Vorel.

PODÍVEJTE SE NA HERECKÉ HVĚZDY Z TOHOTO FILMU V NAŠÍ GALERII:

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články