Mladé víno, jeden z posledních filmů Menšíka. Před smrtí si namíchal vražednou dávku léků

Mladé víno, Menšík, Sovák
Zdroj: Prima Max
Mladé vínoMladé vínoMladé vínoMladé víno+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mladé víno patří mezi poslední trojici filmů, které ještě Vladimír Menšík dokázal před svou smrtí natočit. Je to obdivuhodné, protože jeho zdravotní stav se každým dnem zhoršoval. Byl známý tím, že nerad trávil čas po nemocnicích, raději praktikoval samoléčbu. Ta se mu však stala osudnou.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 20. srpna 2020

Do třetice o víně, ale tentokrát ve společnosti počítačů. Ty jsou vlastně středobodem celého příběhu. Mají funkce, umí pomáhat, jenomže na ně sedá jenom prach. Zaměstnanci JZD mají totiž o výpočetní technice své mínění.

Na film Mladé víno se můžete podívat dnes ve 20:00 na Prima Max

Zdraví bylo vedlejší

Je to neuvěřitelné, ale od smrti Vladimíra Menšíka uplynulo již 32 let. Přestože trpěl silným astmatem, dopřával si denně několik desítek cigaret. Neodpíral si ani alkohol, kvůli kterému musel podstoupit léčení.

Nešetřil se ani pracovně, během dvou týdnů byl schopen zvládnout až dvacet besed. Filmy zpravidla točil v létě. Na plac si brával velkou brašnu s léky a vtipkoval, že má tak rozpíchané ruce od jehel, že když se už v nemocnici sestřičky jednou s injekcí netrefí, pravděpodobně nedotočí film, ve kterém bude v tu dobu hrát.

Menšík, Větrovec, Zralé víno
Mohlo by Vás zajímat:

Film Zralé víno: Menšíkovi se během natáčení kvůli lékům měnily osobnosti

Tak to bychom měli!

Svým způsobem úsměvnou historku zažil s Vladimírem Menšíkem i lékař Miroslav Plzák. Při jednom záchvatu dušnosti k nim Menšík vpadl na ošetřovnu, omotal si kolem paže škrtidlo, zauzlil a zuby chytil druhý konec. Sestřičce vrazil do ruky ampulku s antiastmatikem, pak si od ní vzal stříkačku a sám si lék píchl do žíly.

Když mohl opět mluvit, roztáhl paže a pronesl: “Tak to bychom měli.” A hned vytáhl krabičku cigaret a zapálil si. Nikdo mu v tom nezabránil, neboť z něj vyzařovala určitá autorita, a navíc si své okolí získal milým a pozitivním přístupem.

Koncentrační tábor a strach z fanoušků: Filmový idol Oldřich Nový zažil slávu i utrpení
Mohlo by Vás zajímat:

Koncentrační tábor a strach z fanoušků: Filmový idol Oldřich Nový zažil slávu i utrpení

Osudný květen

Naposledy rozveselil Menšík televizní diváky v pořadu Abeceda, a to 27. května. Přestože bylo na něm poznat, že velmi trpí, jako velký profesionál a herecká legenda sršel vtipem. O den později se počítalo s jeho účastí na galavečeru v hale Rondo. Jeho ošetřující lékařka ale trvala na tom, aby zůstal doma. Opět se mu zhoršilo dýchání, k čemuž se ještě přidalo krvácení z vředu.

Ještě tentýž večer se ale rozhodl navštívit svou maminku. Jeho synovec Pavel poté vzpomínal, že si Vladimír do kanyly střídavě aplikoval léky na astma, sedativa a na povzbuzení srdce. “Kdo ví, zda si tím ještě více neublížil,” dodal synovec.

29. 5. 1988

V neděli ráno bylo rozhodnuto o jeho převozu do nemocnice. Tam také život tohoto skvělého herce a komika vyhasl. O jeho smrti ještě tentýž den večer informovala Česká televize.

Zdroj textu: lidovky, wikipedie, čsfd
Zdroj fotek: Prima Max

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články