Ženy v pokušení: Předlohou pro roli energické babičky se stala známá herečka s tragickým osudem

Ženy v pokušení: Předlohou pro roli energické babičky se stala známá herečka s tragickým osudem
Zdroj: TV Nova
Snímek Ženy v pokušení vydělal během prvního víkendu po premiéře neuvěřitelných dvanáct milionů. Stojí za ním hitmaker Jiří Vejdělek, který vedle režie napsal také scénář.Postava energické babičky Vilmy byla inspirována již zesnulou herečkou a zpěvačkou Laďkou Kozderkovou.Eliška Balzerová získala za svůj výkon Českého lva.Zajímavé je, že stejně jako ve filmu má Vojta Dyk i ve skutečnosti starší partnerku. Lenka Vlasáková zase mladšího partnera.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ženy v pokušení nehýří vtipem jen před kamerou, ale i za ní. V zákulisí se totiž stal nejeden úsměvný trapas. A vzpomínáte na energickou babičku v podání Elišky Balzerové? Ta později přiznala, že se nechala inspirovat svou kolegyní, kterou bohužel postihla zákeřná nemoc. O koho šlo?

Kamil Šivák
Kamil Šivák 17. ledna 2021

Helena je známou odbornicí na problémy v manželství. Když však přistihne vlastního muže při nevěře, musí se rozhodnout, jak naloží se svým novým single životem. S tím jí pomůže její matka Vilma, výstřední bývalá herečka, která zná jednoduchý recept – nepořádného chlapa nahradit pořádným. Na film Ženy v pokušení se můžete podívat dnes ve 20:20 na TV Nova.

Úsměvné trapasy

Někteří lidé zřejmě nedokážou rozeznat realitu od fikce. Eliška Balzerová a Lenka Vlasáková by mohly vyprávět. Když se točilo v kulisách venkovní kavárny, jeden muž si nenuceně vzal z chladicího boxu dort a usedl k vedlejšímu stolku. Produkce k němu pohotově vyslala falešného vrchního, který jej ihned zkasíroval.

To ale nebylo zdaleka všechno. Vzpomínáte na scénu, ve které energická babička Vilma v podání Elišky Balzerové věnuje své dceři auto plné drahých bot? Zničehonic se začala v krabicích přehrabovat úplně cizí žena. Prý si myslela, že je to nějaký domácí výprodej. Režisérovi Vejdělkovi se ale tato humorná situace zalíbila natolik, že ji přidal do scénáře.

Teorie tygra: Pro Jiřího Bartošku se natáčení filmu změnilo v hotové galeje
Mohlo by Vás zajímat:

Teorie tygra: Pro Jiřího Bartošku se natáčení filmu změnilo v hotové galeje

Inspirace Laďkou Kozderkovou

Když Eliška Balzerová přemýšlela o tom, kým se inspirovat při ztvárnění energické babičky Vilmy, vzpomněla si na svou spolužačku z konzervatoře Laďku Kozderkovou, která bohužel zemřela v roce 1986 na rakovinu. „Ona byla přesně taková bytost. Živá, vášnivá, měla ráda muže, dráždila je, a hlavně brala s nadhledem svůj osud,” uvedla Balzerová pro deník Aha.

Nabídku na roli přijala okamžitě, a to i přesto, že věděla, co ji bude zanedlouho čekat. Součástí natáčení totiž bylo i focení odvážných snímků. Doma ji ale peklo nečekalo. „Žijeme spolu více než čtyřicet let. Myslím si, že je správné, když si člověk ze stáří nic nedělá. Není nutno propadat skepsi a zůstat sedět doma u křížovky,” dodala herečka.

Na rozdíl od filmové Vilmy herečka nikdy nepodstoupila žádnou plastiku.
Mohlo by Vás zajímat:

V šedesáti se neváhala svléknout před objektivem! Dnes je Elišce Balzerové 70 a vypadá pořád skvěle

Vlastní zkušenost?

Vojta Dyk a Lenka Vlasáková mají ve filmu partnery, kteří nejsou stejně staří jako oni. A podobně je tomu i ve skutečnosti. Lenka si našla o šest let mladšího partnera – herce Jana Dolanského. Vojta se zase dal dohromady s o pět let starší Tatianou Vilhelmovou. Z obou párů se již stali manželé: Vojta s Tatianou si řekli ano v roce 2019, Lenka a Jan o rok později.

Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Ženy v pokušení
TV Nova: Ženy v pokušení

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články