Václav Neckář exkluzivně pro Lifee: Promluvil o mladých fanynkách i s kým bude trávit Vánoce

Zpěvák Václav Neckář letos vstoupil do Síně slávy Českého slavíka.Václava Neckáře doprovázel jeho bratr Jan.Václav Neckář si večer skvěle užíval.Václav Neckář se evidentně těší dobrému zdraví.+ 12 fotek+ 13 fotek

Zpěvák Václav Neckář (80) letos vstoupil do Síně slávy Českého slavíka. V rozhovoru pro Lifee.cz promluvil nejen o svých fanynkách, ale také o tom, jak letos stráví Vánoce. Jak se Václavovi daří po prodělané mrtvici a komu vděčí za úspěšný návrat do aktivního života? Užil si letos Českého slavíka? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková30. 11. 2023 09:00

Zpěvák Václav Neckář (80) zazpíval na Českém slavíku svoji píseň Andělé strážní a v doprovodu svého bratra Jana vstoupil do Síně slávy. Na anketu jako takovou má zpěvák samé hezké vzpomínky, jak ostatně vtipně komentoval také v přímém přenosu. "V roce 1962 jsem byl poprvé na Slavíku, myslím, že jsem byl třetí a do roku 1980 osmkrát třetí a čtyřikrát druhý. Zpívali jsme spolu v říjnu v Hybernii píseň Časy se mění. Tak to třeba někdy ještě vyhraju," vtipkoval Neckář vesele.

Na dlouhé proslovy to není

Po náročném přímém přenosu ještě vitální osmdesátník Václav Neckář neváhal rozdávat rozhovory, byť už byla půlnoc. Na kameru se nám například pochlubil čerstvě získanou soškou Českého slavíka ze Síně slávy. "Tohle je Český slavík. Zlatý slavík byl roku 1964 a já jsem se tam objevil v roce 1965, kdy jsme s Helenou přišli do Rokoka," vzpomínal v našem rozhovoru na časy Golden Kids s Helenou Vondráčkovou a s Martou Kubišovou. "Na dlouhé proslovy to po té mozkové příhodě z roku 2002 není. Je to složité, děkuji," omlouval se zpěvák rozpačitě, přestože je plný elánu.

Mozková mrtvice vzala Neckáři hlas

Nedávno vydal Václav Neckář knihu Šíleně veselý princ, ve které popisuje právě svoji cestu ke znovuzískání mluvy. Na logopedku Michaličkovou vzpomíná dodnes s láskou. "Paní doktorka Michaličková mi moc pomohla. Třičtvrtě roku to trvalo, protože jsem vůbec nemohl dát dohromady celou větu. Myslím, že to byla opravdu moc príma ženská, která mi znovu pomohla zpátky na jeviště. Marcelce moc děkuji," vzkazuje zpěvák lékařce prostřednictvím Lifee.cz.

Za úspěšný prostředek léčby po mozkové mrtvici považuje klinická logopedka Michaličková například hru, kdy předstírala madam v kavárně a Václav Neckář číšníka. "Dala jsem mu tácek a on mi musel přinést, co jsem mu nadiktovala, například cukřenku, skleničku, hrneček… A on třeba přinesl jen jednu věc, protože víc nerozuměl. A tak jsem ho poslala zpátky, že jsem nespokojená. Takže tu madam z kavárny pan Neckář moc rád neměl, protože ho pořád cepovala," popisuje logopedka v knize Šíleně veselý princ.

Fanynky Václava Neckáře? Jsou to stále mladé holky!

Václav Neckář, idol hned několika generací žen, je ve svých osmdesáti letech stále lačný života a dívek. Poštovní schránku má prý stále plnou. "Fanynky? Mám i neskalní, mladé. Jsou to pořád mladé holky. Ale detailně bych nehovořil o tom, co mi v dopisech píšou," usmívá se zpěvák s lišáckým úsměvem.

Ve své nedávno vydané knize ostatně sám Václav vzpomínal na to, jak se v dobách své největší slávy musel vypořádat se zájmem dychtivých mladých děvčat. "Rodiče jisté šestnáctileté dívky Vaškovi psali, že sice nic nenamítají proti tomu, že má s jejich dcerou vážný poměr, ale bylo by dobré, kdyby se jejich dcera vracela domů před desátou," cituje spisovatel Pavel Hénik obsah dopisu, který Václav obdržel od rodičů jedné z fanynek. Poměr se zpěvákem si dívka pochopitelně vymyslela a brzy to na ni prasklo.

Vánoce u Neckářů jsou tradiční

Václav Neckář, interpret jedné z nejkrásnějších vánočních písní, Půlnoční, nám také prozradil, jaké budou jeho letošní Vánoce. "Plány na Vánoce ještě nemám. Ale Vánoce máme my Neckářovi společné, syn Vašek a manželka Alenka, takže každoročně jsme na Vánoce doma," popisuje nám zpěvák v rozhovoru jeho tradiční adventní pohodu.

Související články

Další články