Večírkovým outfitům vévodí flitry: Zářit budete v šatech, kalhotách nebo v saku. A unosíte je i do práce

38 flitrových kousků na večírky i do běžného šatníku
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Flitrové šaty v pestrých barvách, Next, 1 280 KčKorzetové šaty, Reserved, 899 KčDlouhé šaty se stojáčkem, Zara, 2 799 KčDlouhé šaty s kulatým výstřihem, Stradivarius, 1 799 Kč+ 34 fotek+ 35 fotek

Blíží se nejoblíbenější večírek roku, Silvestr. Už máte připravený outfit? Pokud ne, víme, jakou cestou se při výběru nejnovějšího party looku vydat. Za každých okolností potřebujete v šatníku alespoň jeden třpytivý kousek obsypaný flitry.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 11. 12. 2023 09:00

Zatímco loni se flitry pohybovaly na špici oblíbenosti především ve společenské módě a slavnostních outfitech splňujících honosnější dress code, letos se přesunuly takřka mezi běžné oděvy. Flitry se nosily v létě, nejen ve formě třpytivých doplňků, a stejně, ne-li výrazněji, zazáří na konci roku, v období bujarých silvestrovských oslav nebo jiných slavnostnějších příležitostí. Flitry jsou zkrátka v kurzu a je na místě zahrnout jimi i vaši večírkovou garderobu. Připravte se na složité rozhodování, je totiž z čeho vybírat.

Z plesového parketu rovnou do baru

Nejnovější trendy velí pokrýt třpytivými pajetkami v podstatě celý povrch vašeho těla. Výjimkou tak nejsou nekonečně dlouhé flitrové šaty prádlového střihu, stylové sety, kde se flitry do posledního centimetru látky podílí na oslnivém lesku saka, kalhot nebo sukně. A nechybí ani třpytivé solitéry, které patří k večírkové klasice – jednoduché minisukně, topy na ramínka či korzetové střihy horních dílů.

Flitrové šaty

Samostatnou disciplínou večírkových flitrů jsou ale jednoznačně šaty. Ty v délce ke kolenům a výše, tedy obvykle tzv. koktejlky, jsou totiž tím nejdokonalejším outfitem pro každý bujarý večírek. Volit tak letos můžete z mnoha barevných provedení a celé řady střihů, ze kterých si určitě své favority rychle vyberete, ať už disponujete jakýmikoliv křivkami.

Na špici oblíbenosti jsou letos metalické tóny zlaté a stříbrné, výrazná růžová barva a samozřejmě i nesmrtelná černá, která pod tíhou flitrů nabývá podmanivých a velmi elegantních rozměrů. Schopnost osvojit si elegantní look v jakémkoliv odstínu, to je trik, kterým flitrové kousky disponují za každých okolností.

Magneticky přitažlivé kouzlo flitrů

Třpytivým pajetkám pokrývajícím celý povrch současných trendy oděvů ale nechybí ani další neopomenutelná vlastnost. Jsou neskutečně přitažlivé, na okolí fungují doslova jako magnet. Zahalíte-li se do flitrového modelu, očekávejte hlasité ohlasy vašeho okolí, budete prostě vidět! A to určitě není na škodu, nejen na večírcích (Etiketa na večírku podle Ladislava Špačka).

Flitry v denním šatníku

Spoustu jednotlivých flitrových kousků navíc můžete po oslavě Nového roku zařadit i do běžného šatníku. Flitrové sako nošené s džínami zastane super outfit na odpolední koktejl, blýskavá sukně v páru s heboučkým mohérovým svetříkem zase může klidně být součástí vašeho každodenního kancelářského outfitu. Hranice možností, jak s flitry v šatníku nakládat, se totiž povážlivě přiblížila běžnému provozu, a moc jim to tam sluší.

Na flitrové kousky, které využijete jako super večírkový outfit, nebo jimi můžete obohatit svůj denní šatník, se podívejte do přiložené fotogalerie.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články