Velká bolest Cristiana Ronalda: Táta se mu upil před tím, než se stal nejlepším fotbalistou světa

Velká bolest Cristiana Ronalda: Táta se mu upil před tím, než se stal nejlepším fotbalistou světa
Zdroj: Profimedia/AFP Photo/L’Equipe/Franck Faugere
Portugalský útočník Cristiano Ronaldo má zřejmě v osudu zapsanou pětku, ačkoliv na dresu nosí sedmičku. Získal pět Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu světa, pětkrát vyhrál prestižní Ligu mistrů a má i pět dětí. Tři si pořídil sám coby otec-samoživitel prostřednictvím náhradní matky, dvě mu porodila současná partnerka Georgina Rodríguez. Nejmladší dcerka přitom přežila porod, během nějž zemřel její bráška-dvojče.Nejstarší syn Cristiana Ronalda, Cristiano junior je po tátovi fotbalistou. Na rozdíl od taťky má ale doslova pohádkové dětství. Nejen materiálně, ale především emočně.Cristiano Ronaldo s maminkou Dolores.Dolores a Cristiano mají dodnes pevný vztah. Maminka slavného fotbalisty nesmí chybět u žádného zásadního okamžiku v kariéře ani životě svého syna. Na snímku ještě s vnukem Cristianem juniorem.+ 2 fotky+ 3 fotky

Sice je jedním z nejlepších fotbalistů všech dob, jedno ale útočníkovi Cristianu Ronaldovi (39) celý život bolestně chybí. Táta, se kterým by mohl sdílet své úspěchy. José Dinis Aveiro zemřel v roce 2005, kdy bylo portugalskému reprezentantovi pouhých dvacet let a stál na začátku své hvězdné kariéry.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 19. 06. 2024 05:00

Cristiano Ronaldo coby hubený mladíček ze Sportingu Lisabon podepsal roku 2003 smlouvu s Manchesterem United, díky čemuž se dostal do jednoho z nejlepších fotbalových klubů světa. A jeho hvězdná cesta mohla začít. Záhy do své sbírky vedle pěti triumfů v prestižní Lize mistrů přidal pět Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu světa a Portugalsko dovedl k vítězství na mistrovství Evropy v roce 2016.

Ač se jednalo o obrovské úspěchy, které napodobí jen málokdo, jedno Cristiana Ronalda nikdy nepřestane trápit. A to fakt, že se toho nedožil jeho táta.

Otec Cristiana Ronalda byl voják a alkoholik

Vše vyšlo najevo v září roku 2019, kdy Cristiano zavítal do talk show Pierse Morgana. Moderátor mu tehdy přehrál rozhovor, který Dinis poskytl norské televizi před EURO 2004. A Cristiano se neubránil slzám. "Nikdy jsem tenhle záznam neviděl. To je neskutečné...," pronesl viditelně dojatý hráč saúdskoarabského celku Al-Nassr. "Myslel jsem, že to bude legrace, rozhodně jsem nečekal, že se rozpláču. Nikdy jsem ale tyhle obrázky neviděl. Musím to ukázat rodině," dodal.

Co přesně se tou dobou fotbalistovi honilo hlavou, si můžeme jen domýšlet. Emoce to ale musely být silné. Cristiano totiž svého otce prakticky neznal. Dinis byl voják z povolání a jako mladý bojoval v občanských válkách v Angole a Mosambiku. Válečné zločiny a utrpení se natolik podepsaly na jeho psychice, že propadl alkoholu. "Byl opilý prakticky každý den, nikdy jsem do jeho povahy skutečně nepronikla. Ale bývala bych byla šťastná, kdyby se nám víc věnoval," citoval list The Sun Ronaldovu matku Dolores.

Táta neviděl, čím jsem se stal, litoval Cristiano Ronaldo

Alkoholovým deliriem sice José Dinis Aveiro na čas zahnal své válečné démony, rodina tím ale extrémně trpěla. Dolores v opilosti podle jejích slov bil a se synem stěží promluvil kloudného slova. "Tátu jsem nikdy pořádně nepoznal. Byl to opilec. Nikdy jsem s ním nevedl normální konverzaci. Bylo to těžké," přiznal rodák z Funchalu Piersi Morganovi.

I proto ho dojalo, jak moc na něj byl otec krátce před smrtí hrdý. "Ke mně se vždycky choval hezky, jako bych byl rodinný klenot. Vždycky věděl, že se stanu fotbalistou. A to mě teď strašně mrzí. Jsem světová jednička a on o ničem neví. Neviděl, jak jsem vyhrával trofeje, přebíral ceny, neví, čím jsem se stal," dodal Cristiano, který by se v případě, že by nepronikl na fotbalové trávníky, živil jako zedník.

Cristiano Ronaldo je kvůli otci abstinent

Dinis zemřel roku 2005 v pouhých 52 letech na selhání jater. Z Cristiana Ronalda díky tomu vyrostl zapřisáhlý abstinent, který veškerý svůj volný čas věnuje rodině. Ostatně má se co otáčet. Tři z pěti dětí si pořídil coby táta-samoživitel prostřednictvím náhradní matky a další dvě mu porodila současná přítelkyně, bývalá prodavačka z butiku a modelka Georgina Rodríguez (30).

Na fotbalové kousky Cristiana Ronalda se můžete podívat v úterý večer od 21 hodin, kdy se portugalská reprezentace v čele právě s tímto legendárním útočníkem utká na EURO 2024 ve skupině F s českým výběrem trenéra Ivana Haška.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články