
Veronika před rokem nastoupila do nového zaměstnání. Malý kolektiv měl svá pravidla a Veronika je akceptovala. Jenže po roce jí už nastavený systém leze na nervy. Je totiž pěkně nespravedlivý.
Před rokem jsem začala pracovat v menší firmě. Pracuji na ekonomickém úseku a mám šest mladších kolegů. Jenže se mi zdá, že jsou pěkně vyčůraní.
Zajetý systém ve firmě se mi nelíbí
Máme ve firmě moc přívětivé prostředí. Zaměstnavatel se snaží, abychom měli příjemné podmínky k práci. Máme hezkou kuchyňku, kde máme k dispozici lednici. Každé ráno je lednice naplněná minerálkami. Každý člověk má jednu minerálku na den. Dále máme od zaměstnavatele ráno v lednici obloženou housku ke snídani.
Dodržuji striktně to, co je nastavené. Nikdy bych nesnědla víc než jednu housku a to samé platí i o minerálce. Jenže moji mladí kolegové mají divné manýry. Když je někdo nemocný, ihned se vrhnou na jeho příděl. Zmizí housky i minerálky. Dokonce se mi stalo, že jsem šla ráno k lékaři a někdo omylem řekl, že už do zaměstnání nedorazím.
Velké překvapení v kuchyňce po příchodu
Od lékaře jsem přišla v deset hodin a těšila jsem se na obloženou housku. U lékaře jsem musela být na lačno a spoléhala jsem na to, že se v práci po příchodu najím. Otevřela jsem lednici a nebyla v ní jediná houska. „Jé, Veroniko, pardon. Někdo tady pronesl, že dnes už do zaměstnání nepřijdeš, a tak jsem to snědl,“ válel se smíchy kolega.
Ale že by mi došel do bistra přes ulici koupit jinou housku, to ne. Musela jsem si ji na vlastní náklady koupit já. Vadí mi, že dnešní mladá generace nerespektuje nic. Jakmile něco mohou urvat, tak je to jejich. Nezajímá je nic. Jen vlastní prospěch. A ještě se všemu smějí a dělají si z nepříjemného zážitku legraci.
Káva mě vyjde na hrozné peníze
To samé platí ohledně kávovaru. Máme ho od zaměstnavatele k dispozici, ale kávu si do něho musíme kupovat z vlastního. Mezi kolegy je zajetý systém, že každý měsíc je vybírána stovka na kávu. Vadí mi na tomto systému vše. Jednak kolega kupuje drahou kávu, praženou v soukromé pražírně, a cena kilového balení je víc než tisícovka. Podle mého zbytečná rozmařilost.
„Veroniko, chceme si na kávě pochutnat. Je to obřad. Nechceme kávu z obchodního řetězce,“ argumentoval kolega na moje připomínky. A navíc je to systém značně nespravedlivý. Já piju jednu kávu denně a kolegové si dělají třeba pět káv denně. A to je sakra rozdíl. Zdá se mi, že já platím jak mourovatá a vypiju za měsíc minimum šálků oproti kolegům. A opět platí, že jsou jako urvaní ze řetězu. Asi kávu přestanu v zaměstnání pít a odmítnu přispívat. Budu si vařit kávu rozpustnou a bude to.
Další příběhy ze života →
Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na [email protected].