Katastrofické drama Poseidon: Štáb si odnesl infekce, na natáčení tajně přijela i zpěvačka Fergie

Thriller Poseidon z roku 2006 odehrávající se na luxusním zaoceánském parníku. Po zničujícím úderu zákeřné obří vlny se skupinka několika odvážlivců rozhodne dostat za každou cenu z potápějící se a hořící lodi.
Zdroj: TV Nova
Thriller Poseidon z roku 2006 odehrávající se na luxusním zaoceánském parníku. Po zničujícím úderu zákeřné obří vlny se skupinka několika odvážlivců rozhodne dostat za každou cenu z potápějící se a hořící lodi. Thriller Poseidon z roku 2006 odehrávající se na luxusním zaoceánském parníku. Po zničujícím úderu zákeřné obří vlny se skupinka několika odvážlivců rozhodne dostat za každou cenu z potápějící se a hořící lodi. Thriller Poseidon z roku 2006 odehrávající se na luxusním zaoceánském parníku. Po zničujícím úderu zákeřné obří vlny se skupinka několika odvážlivců rozhodne dostat za každou cenu z potápějící se a hořící lodi. Thriller Poseidon z roku 2006 odehrávající se na luxusním zaoceánském parníku. Po zničujícím úderu zákeřné obří vlny se skupinka několika odvážlivců rozhodne dostat za každou cenu z potápějící se a hořící lodi. + 6 fotek+ 7 fotek

Příběh začíná novoroční oslavou na lodi Poseidon. Spokojení cestující pozvedají sklenky k přípitku na budoucnost. Ta přichází ve zlomku vteřiny v podobě obří vlny, která loď převrátí. Zoufalý zápas o přežití začíná. Jak probíhalo natáčení tohoto velkofilmu?

Petra Járková
Petra Járková 24. září 2019

Nejdůležitější role

Režisér Wolfgang Petersen se vrací na moře ve vzrušující, napínavé adaptaci románu Paula Gallica Dobrodružství Poseidonu. Josh Lucas, Kurt Russell, Richard Dreyfuss a Emmy Rossum zpodobňují pasažéry, kteří se musí stoprocentně spolehnout jeden na druhého, chtějí-li nalézt cestu do bezpečí přes vodu, plameny a trosky světa obráceného vzhůru nohama.

Fanynka Fergie

Natáčení se zúčastnila i slavná zpěvačka Fergie ze skupiny Black Eyed Peas.

Dokonalá replika lodi

Režisér Wolfgang Petersen si nechal postavit dokonalou repliku lodě převrácené dnem vzhůru, kterou mohl znovu a znovu zatápět vodou pod obrovským tlakem. Tato „hračka“ je jedním z hlavních důvodů, proč film stál 160 milionů dolarů.

Digitální potopení

Převrátit, zatopit a nakonec poslat ke dnu zaoceánský parník by vyšlo filmaře hodně draho. Proto si jej museli postavit digitálně. Nebylo to vůbec jednoduché – třeba úvodní dvouapůlminutový záběr bez jediného střihu se vyráběl dlouhých 11 měsíců.

Dvě studia

Interiéry se natáčely ve dvou odlišných studiích. V jednom bylo všechno vytvořené normálně a v druhém hlavou dolů.

Slavná krkavčí pověst varuje před rozpadem Velké Británie. Připomínají ji před brexitem
Mohlo by Vás zajímat:

Slavná krkavčí pověst varuje před rozpadem Velké Británie. Připomínají ji před brexitem

Infekce z vody

Někteří členové štábu si z dlouhotrvajícího natáčení ve špinavé vodě odnesli různé infekce.

Chybějící postava

Reverenda Franka Cotta, kterého v originálním filmu ztvárnil Gene Hackman, měl původně hrát Clive Owen. Tato postava se nakonec do filmu nedostala.

Filmové chyby

Přestože je loď obrácená, v mnoha scénách jsou vidět běžně stojící lavice. Ke konci filmu jdou postavy nahoru po obráceném schodišti. Jenže tím, že byla loď převrácená, musel i vchod do vedlejší místnosti být ze spodní strany schodiště, nikoliv svrchu.

NA SNÍMKY Z FILMU POSEIDON SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

TIP REDAKCE: Na dobrodružný film Poseidon se můžete podívat na NOVA Cinema dnes od 20 hodin.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články