Fit a krásnáTestováníSoutěže

Heath Ledger: Jeho smrt jej zařadila do děsivého Klubu 27

Heath Ledger: Jeho smrt jej zařadila do děsivého Klubu 27
Zdroj: Wikimedia Commons/Howie Berlin, CC BY-SA 2.0
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Heath Ledger byl ten typ herce, který se dokázal uchytit jak u pánského, tak i ženského publika. Když chtěl, uměl zahrát pořádného padoucha. Jindy zase vystupoval jako něžný rebel, z jehož úsměvu padalo křehké pohlaví do mdlob. Přestože se dožil 28 let, řadí jej média do nechvalně proslulého Klubu 27. Mohl za jeho skon nebezpečný koktejl léků nebo něco mnohem děsivějšího?

Kamil Šivák 20. října 2020

Heatcliff Andrew Ledger se narodil 4. dubna 1979 v Austrálii. Nejvíce se proslavil rolí ve filmu o nešťastné lásce Zkrocená hora, zahrál si také roli Jokera ve snímku Temný rytíř. Za své výkony obdržel Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA.

Sláva jej přišla draho

Někdo snáší popularitu dobře, jiný z ní má zase deprese. Heath patřil do té druhé skupiny. Se stoupajícím zájmem médií se zvyšovala i jeho konzumace antidepresiv. Když pracoval, trávil na place jen nezbytně nutnou dobu, pak zase utíkal do ústraní. Vymlouval se na zdravotní potíže. Někdy se rovnou rozčílil, když mu nechtěli dát pokoj.

Jeho psychické problémy byly veřejným tajemstvím. On si však přesto užíval, co to jen šlo, výjimkou nebyly ani drogové dýchánky. V den své smrti se cítil velmi unavený, netoužil tak po ničem jiném než po klidném spánku. Jenomže si namíchal přímo vražednou dávku léků. Přivolaná pomoc jej už nestihla zachránit. Jeho život vyhasl ve 28 letech.

Zpěvačka Amy Winehouse: Přezdívalo se jí hurikán Amy, neváhala krást i v synagoze
Mohlo by Vás zajímat:

Zpěvačka Amy Winehouse: Přezdívalo se jí hurikán Amy, neváhala krást i v synagoze

Klub 27

Do Klubu 27 patří muzikanti i herci, které spojuje to, že zemřeli, mnohdy za záhadných okolností, ve věku 27 let. Všichni byli velmi úspěšní a závislí na drogách. Kdo dostal do tohoto spolku pozvánku s pachutí smrti? Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Janis Joplin, Amy Winehouse a samozřejmě Jim Morrison. Traduje se, že slávu vyměnili za duši, kterou zaprodali samotnému ďáblu. Ledgera tak do tohoto klubu zařadila média proto, že měl velmi podobný životní styl a prakticky žil jen o jeden rok déle.

Konspiračním teoriím nahrává i fakt, že všichni hráli nebo zpívali jako o život. Do svých rolí a vystoupení dávali úplně vše. Jako by věděli, že nebudou žít dlouho, a tak toho musí stihnout, co nejvíce to půjde. Jak to tedy ve skutečnosti bylo? Jde jenom o shodu náhod, za kterou může alkohol a drogy, nebo skutečně kvůli úspěchu dokázali zaprodat vlastní duši?

Před 49 lety zemřela Janis Joplin: Ikona životního stylu drogy, sex a rock and roll
Mohlo by Vás zajímat:

Před 49 lety zemřela Janis Joplin: Ikona životního stylu drogy, sex a rock and roll

Socha se zajímavými symboly

Po smrti Heatha Ledgera vznikla v městě Melvillem zajímavá socha, kterou vytvořil sochař Ron Gomboc. Skulpturu tvoří tři čtverce, přičemž na jednom z nich je šachovnice, což odkazuje na hercovu oblíbenou hru, a na dalším bychom nalezli symboly pro jing a jang, které představují jednak duchovní směřování herce a také jeho povahu. Mísila se v něm totiž temnota i světlo. Záleželo pak na aktuálním psychickém rozpoložení, zda převládne jeho dobrá, nebo horší stránka.

Zdroje informací:
Wikimedia.cz: Heath Ledger
Dokument I am Heath Ledger

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články