Jak dnes žije „Anděl páně“ Jiří Strach: Chystá třetí díl a stal se kmotrem krásného miminka

Jak dnes žije „Anděl páně“ Jiří Strach: Chystá třetí díl a stal se kmotrem krásného miminka
Zdroj: Showpix
Jiří Strach patří mezi nejúspěšnější české režiséry současnosti. Natočil třeba seriál Labyrint nebo dvojici filmů Anděl páně.Mezi jeho nejúspěšnější filmy patří pohádka Anděl páně 2 s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem.Jiří Strach se nedávno stal jedním z kmotrů Terezy Aleny Skopečkové, dcery politika Jana Skopečka.Jiří Strach se nedávno stal jedním z kmotrů Terezy Aleny Skopečkové, dcery politika Jana Skopečka.+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jiří Strach se proslavil zejména sérií pohádek Anděl páně, na nichž spolupracoval se svým dvorním hercem Ivanem Trojanem. Vedle mnoha projektů pracuje Strach i na trojce andělských pohádek a nedávno se stal kmotrem rozkošné Terezy Aleny Skopečkové.

Jana Jánská
Jana Jánská 16. září 2021

Jiří Strach patří díky sérii Anděl páně mezi nejúspěšnější české tvůrce současnosti. Na pokračování zábavných příhod anděla Petronela a čerta Uriáše v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka přišlo před pěti lety 1 279 143 diváků. Momentálně se proto pomalu pracuje na třetí části.

Anděl Páně je filmová pohádková komedie režiséra Jiřího Stracha z roku 2005. Snímek kombinuje prvky lidové pohádky a vánoční hry.
Mohlo by Vás zajímat:

Oblíbená pohádka Anděl Páně: Bohdalová roli odmítla, následně litovala a Troška nešetřil kritikou

Anděl páně 3

„Anděl Páně 3 bude a já v něm budu hrát,“ vtipkovala na festivalu v Karlových Varech herečka Tereza Ramba. A Jiří Strach k tomu tehdy dodal, že teď už to bude muset natočit.

„Terezka si tak dojemným způsobem řekla o roli v Andělu Páně 3, že tu Svatou Terezii z Avily jí v tom nebi určitě budu muset dát… Ano, takže tady je příslib Anděla trojky,“ potvrdil pro deník Blesk režisér, že s pokračováním úspěšného projektu počítá. Nebude to ale v dohledné době.

Nejenže je Tereza Ramba těhotná a chce si ještě užít mateřskou dovolenou, ale také trojku Anděla páně provázejí ohromná očekávání, která není radno zklamat a něco uspěchat. Strach to v rozhovoru pro Idnes.cz přirovnává ke zrání vína. „Takový ten rychloburčák, z toho bolí hlava. Když chcete opravdu kvalitu, musí to být v sudu uzrálá rezerva. Teď jsme tedy ve fázi, kdy jsme hodili nějaké ingredience do sudu a dejte nám čas, než to správně uzraje. Nechceme té jedničce a dvojce hodit klacek pod nohy nějakou případnou blbou trojkou.

Náročné scény dvou olympijských klání v Londýně a Helsinkách vznikaly v Brně na stadionu Za Lužánkami.
Mohlo by Vás zajímat:

První reakce na drama Zátopek: Citlivě natočený příběh, ale Emil se chová jako trotl

Co dnes dělá Jiří Strach?

Vedle trojky Anděla páně má Jiří Strach rozpracovaných hned několik dalších projektů. Mezi nejzajímavější patří dokument o Jiřině Bohdalové, který je už nějakou dobu v přípravě, ale opozdil se kvůli epidemii Covid-19. A pak se svým dvorním hercem Ivanem Trojanem natočil kriminální minisérii Docent, kterou Česká televize uvede na jaře příštího roku.

Jiří Strach režíruje, píše a dokonce i hraje. Nedávno si k tomu přidal další roli, stal se kmotrem dcery politika Jana Skopečka. „Stal jsem se hrdým a dojatým kmotrem Terezky Aleny Skopečkové. Křest a víru v boha se nepovedlo zlikvidovat ani jakobínům, ani nacistům, ani bolševikům. A přežije i dnešní šílenou dobu plnou pyšného blouznění. In hoc signo vinces!“ napsal k tomu Strach na svůj Facebook.

Křest proběhl v kostele Svatého Františka z Assisi a i když to Terezka trochu proplakala, všechno nakonec dobře dopadlo.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články