Lucie Benešová, hvězda Slunečné: Nejde sedět na dvou židlích, navrhování interiérů mám jako koníčka

Lucie Benešová, hvězda Slunečné: Nejde sedět na dvou židlích, navrhování interiérů mám jako koníčka
Zdroj: TV Prima
Lucie má ve své zimní zahradě obrovský stůl, u kterého se nejraději schází se svou početnou rodinou a přáteli.Nejblíže je Lucii venkovský styl. Jednoduchý, dřevěný, prosvětlený.
S počítačovým návrhem nové kuchyňské linky jí pomáhal syn Lucián. Má řadu vychytávek, které si doma Lucie přála mít. Třeba poličky na staré porcelánové dózy.Lucie Benešová miluje venkovský styl, nebrání se ale ani moderním prvkům v interiéru.+ 2 fotky+ 3 fotky

Představovat Lucii Benešovou jako herečku asi nemusíme. Možná ale o ní nevíte, že tahle energií překypující usměvavá maminka čtyř dětí a životní partnerka Tomáše Matonohy je i skrytou bytovou designérkou a zručnou keramičkou.

Jana Šulcová
Jana Šulcová 04. 09. 2020 09:00

I když Lucie skromně tvrdí, že interiér umí designovat jen pro sebe a své nejbližší, nepochybně v ní dřímá talent. Nedávno se u ní v domě totiž natáčela reklama pro jeden e-shop, která poběží na televizních obrazovkách letos na podzim. A chystá se i další spolupráce, kdy by ráda vždy jednou za čas představila nějakou novou dekorační fintu, třeba nápad, jak si za pár minut a bez designéra změnit obývák či kuchyň jen pomocí závěsů, potahů, polštářů a dek.

My jsme si s ní popovídali nejenom o jejím vztahu k bytovému designu a o tom co se na její Rózu chystá ve Slunečné, ale omrkli jsme i její bydlení a obdivovali vlastnoručně vyrobenou keramiku.

Jaký máte osobně ráda styl? Když se podívám kolem sebe, vidím, že spíš tíhnete k Provence.

Není to jen Provence, řekla bych, že je to spíš takový venkovský styl. Někdy se mi líbí i modernější věci, ovšem musejí do toho zapadat. Ale úplně nejblíže mi je asi venkovský styl. Jednoduchý, dřevěný, prosvětlený.

Design jako koníček

Vyhrála jste dokonce designérskou soutěž v jednom časopise. Baví vás navrhování interiérů? Navrhla jste interiér třeba i některé své herecké kolegyni?

Přiznám se, že kamarádkám radím hodně, ale detailněji se tím nezaobírám, protože to chce umět celý návrh fakt dobře zpracovat i v počítači. Už jsem o tom hodně uvažovala, ale musela bych se rozhodnout, čeho jiného se vzdát. Takže je to spíše můj koníček. Poradím u stolu, u skleničky vína, řeknu, co a jak, ale dál se do toho nepouštím. A hlavně umím navrhovat jen v duchu svého vkusu, to poradím ráda. Nejsem dobrý designér-architekt, že bych někomu udělala hypermoderní domov…

Ale uvažovala jste o tom…

Uvažovala, protože teď v poslední době bylo méně práce. Třeba ještě před rokem toho nebylo tolik, a tak jsem si říkala, proč to nezkusit a neudělat si nějaký kurz nebo se naučit navrhovat na počítači, na kterém jsem opravdu levá. Když jsme navrhovali kuchyňskou linku, musel mi pomáhat syn Lucián. Takže bych se musela hodně zdokonalit. A pak jsem najednou zjistila, že jsem pohodlná, a také najednou přišlo hodně jiné práce. Ono opravdu nejde sedět na dvou židlích zároveň. Nechávám si to tedy jako koníčka a uvidíme do budoucna.

Domácí pohoda

Na jakou místnost jste doma nejvíce pyšná?

Asi na zimní zahradu. Od oka jsem si ji nakreslila, pak přišel architekt, který vše technicky namaloval pro řemeslníky, aby opravdu mohla stát. Zimní zahradu nám pak postavili truhláři, ovšem museli jsme kvůli ní probořit celou nosnou zeď. Původně tam bylo jen malé okýnko, takže jak jsme domem vyšli dál do zahrady, hezky jsme ho prodloužili. Myslím, že domu zimní zahrada strašně prospěla, jsme v ní nejraději.

Co děláte ráda ve svém volném čase? Všimla jsem si, že vyrábíte i z keramiky.

Ano, dělám z keramiky, vyrábím dekorace – když je čas. Byla jsem na tom časově lépe, mohla jsem tvořit každý týden, teď je to horší, ale ono to zase může přijít. Cokoliv vidím třeba v časopisech, hned to zkouším. Navlékám kamínky na nitě, sbírám a provrtávám ulity – už jich mám plný pytel. Šišky jsou také krásné. Navlékám je na provázky a dělám z nich takové dlouhé závěsy na stromy.

Role Rózy jí sedí

Jak vypadá váš běžný den? Jak to máte s natáčením? Nyní vás diváci především znají ze seriálu Slunečná…

Jak kdy. Někdy je to hektické, dvanáct hodin natáčení, pak ještě, nedej bože, když se večer hraje divadlo. Jindy je to půl dne a na pohodu. Náš život je takový nepravidelný, není to jako u lidí, kteří pracují jednoduše od–do. Ale zase je fajn, že pak máte třeba tři dny, pět dní v kuse volno, takže můžete něco podniknout. Je potřeba naučit se s tou nepravidelností vycházet.

A jak se vám v seriálu hraje? Viděla jsem na Youtube, že jste natočili nový videoklip…

Seriál mě moc baví, chodím si tam v podstatě odpočinout, protože role Rózy není těžká. Je to střední role, ne ta hlavní, kdy pořád textujete, učíte se. Toto je tak akorát, je mi tam fajn. A myslím, že ta role mi sedí, nemusím se do ničeho nutit.

Prozradíte nám, co se na nás v seriálu chystá?

Chystá se tam takový velký vztahový big bít, kdy se různě proházejí hlavní páry. Já na to při natáčení koukám jako blázen, jak má každý někoho jiného. I u mé role přijde známost, budu tam mít partnera. Ale jen pár dílů, protože to nedopadne dobře. Takže mě tam na statku někdo miluje a už se kvůli mně dokonce mění. Prozradím, že si nechal oholit bradku, tak třeba to někomu napoví. Byl to člověk takový zarostlý, zanedbaný a teď se kvůli mně oholil. Tak uvidíme, jakou nám scénáristé napíšou budoucnost.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články