Alina (45): Souhlasila jsem s rozvodem. Netušila jsem ale, jak nepříjemnou dohru to bude mít

usměvavá, spokojená
Zdroj: Freepik

Ideální rozchod neexistuje, zvláště pak, když jste spolu velmi dlouho a jeden druhého znáte jako své boty. To je i Alinin případ. Když její manžel požádal o rozvod, souhlasila. Netušila ale, že to bude mít nepříjemnou dohru.

Natálie Volfová
Natálie Volfová11. 12. 2023 13:00

Se svým mužem Václavem (47) jsme manželé skoro patnáct let. Je to dost dlouho na to, abyste druhého velmi dobře poznali. Ale jak už to bývá i v nejlepších manželstvích, dříve nebo později přijde krize.

Manžel si našel někoho jiného

Ta naše přišla před půl rokem. Už delší dobu jsem tušila, že něco není v pořádku, asi zapracoval můj šestý smysl – ten, co ho mají vyvinutý jen ženy a který dokáže zachytit drobné nuance v mužově chování, obvykle vypovídající o tom, že má někoho jiného.

A i když jsem si to nepřála, měla jsem pravdu. Před šesti měsíci za mnou Václav přišel s tím, že má jinou. „Seznámili jsme se v práci a já ji mám opravdu rád. Chtěl bych s ní začít nový život,“ přiznal se mi. Přesto, že mám Václava ráda a to, že má milenku, mě bolelo, řekla jsem si, že mu nebudu stát v cestě.

Manžel podal žádost o rozvod, stěhovat se ale nehodlá

Pokud se do vztahu dvou lidí dostane třetí osoba, musí jeden z kola ven. S rozvodem jsem tedy souhlasila a považovala naše manželství za uzavřené. Václav se nicméně ke stěhování z našeho domu neměl. Vždy si našel nějakou výmluvu, proč to zrovna nejde a proč ještě musí počkat. Měli jsme oddělené ložnice a vlastně i oddělené životy, byli jsme si úplně cizí.

Já ale chtěla toto provizorium co nejdřív ukončit. Už mě nebavilo v tom žít. Zároveň jsme byli i nebyli manželé, když jsem Václava několikrát urgovala, že bych rozvod chtěla dotáhnout do konce, vždy mi jen řekl, že není kam spěchat.

Manžel chce najednou vzít všechno zpátky

Začínala jsem být zoufalá, toto naše soužití mě ubíjelo a já se konečně chtěla hnout z místa. Před pár dny mi manžel udělal čáru přes rozpočet. Z ničeho nic se začal snažit jako nikdy dřív. Uklízel, nosil mi květiny a zdálo se, že využívá každou příležitost, jak se jako by náhodou potkat. Před pár dny to z něj konečně vypadlo. „Chtěl bych to s tebou znovu zkusit,“ řekl mi narovinu.

Já o něj už ale zájem nemám. S největší pravděpodobností se s ním jeho objev rozešel a on teď neví, co má dělat, a proto se chce vrátit. Jak mu mám dát najevo, že u mě už útočiště nenajde?

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Postava typu jablko: V pytlovitém oblečení ji neschováte, nesmí vám chybět kalhoty s vysokým pasem a košile k vrstvení

Související články

Další články