Barbora (31): Chtěla jsem se vyplakat kamarádce, že jsem přišla o miminko. Dopadlo to ale naprosto nečekaně

Příběhy o životě: Chtěla jsem se vyplakat kamarádce, že jsem přišla o miminko. Dopadlo to ale naprosto nečekaně
Zdroj: Freepik

Bára se z těhotenství dlouho neradovala. Když se chtěla svěřit kamarádce se zprávou o potratu, Veronika ji předběhla a oznámila jí svoji šťastnou novinu.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 22. 04. 2024 07:00

Načasování schůzky s kamarádkou Veronikou (29) nebylo úplně nejlepší. Chtěla jsem se jí vyplakat na rameni kvůli nedávnému potratu, zatímco ona se mi pochlubila bříškem v pátém měsíci.

Ztráta miminka mě srazila na kolena

Na vytoužené miminko jsem se těšila skoro rok. Když jsem našla druhou čárku na testu, nic nemohlo moji radost pokazit. Málem jsem objímala cizí lidi na ulici. Manžel mě krotil, ať nikomu nic neříkám, a já si myslela, že je pěkný škarohlíd.

Nicméně o měsíc později mi gynekoložka suše oznámila, že se jedná o zamlklé těhotenství. Druhý den jsem už byla objednaná na revizi. Nejenže jsem o tom nikdy neslyšela, ale nebyla jsem připravená na nepříjemné zprávy. Naprosto jsem se zhroutila. Manžel kolem mě chodil po špičkách a nevěděl, co si se mnou počít.

Týden jsem nemluvila, vzala jsem si v práci volno a jen zírala na nějaký seriál. Venku svítilo slunce a já si s hrůzou uvědomovala, že mě na poště čekají těhotenské šaty. Kamarádka Veronika mi psala už několikátou zprávu, zvala mě na zmrzlinu. Nakonec jsem se rozhodla jít, potřebovala jsem to probrat.

Kamarádka mi oznámila, že je těhotná

Veronika si kupodivu vůbec nevšímala mého depresivního rozpoložení ani zničeného výrazu. Rovnou jsem jí oznámila, že s ní potřebuju o něčem mluvit. Jenže pak se šlo na vybírání zmrzliny, a než jsem si stačila připravit svůj smutný proslov, Veronika mě předběhla.

"Drahá kamarádko, budeš teta!" vyhrkla a já najednou vůbec nechápala, o čem mluví. Měla jsem příliš plnou hlavu toho, že nebudu máma. Ona pak ťukla zmrzlinami o sebe, jakoby na přípitek, a já už pomalu chápala. My dvě asi dnes nebudeme na stejné notě. Překvapení jsem předstírat nemusela, úsměv pak ano.

"Gratuluju, Veru, to je super! Ve kterém jsi týdnu?" uvědomila jsem si, že v duchu počítám, jestli třeba nepřipíjíme na dítě předčasně a všechno se ještě nemůže změnit. Jako třeba u mě. "V pátém měsíci!" Veronika prý měla co dělat, aby to přede všemi utajila, než bude vědět, že je vše v pořádku. Jak já jí v tu chvíli záviděla.

Kamarádce jsem nakonec nic neřekla

Je mi naprosto jasné, že za to načasování kamarádka nemůže. Lítost mě ale znovu zcela pohltila. Po zbytek naší schůzky jsem se musela přetvařovat jako nikdy v životě. Vyptávala jsem se jí na jména a plány s přestavěním bytu. Pak jsem se doma svalila na gauč a cítila se hrozně.

Momentálně se kamarádce vymlouvám na všelijaké nemoci, kterými ji nechci nakazit. Nějakou dobu ji nechci vidět a ještě nevím, jestli jí někdy povím úplnou pravdu. Možná, až to všechno přebolí.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články