Blanche Dumas: Narodila se jako třínohá, se čtyřmi ňadry a dvěma pohlavními orgány

Blanche Dumas
Zdroj: Wikimedia Commons, unknown author, Public domain

Blanche Dumas byla žena mimořádných fyzických vlastností. Vzpírala se společenským normám a svou nekonvenční existencí proměnila svůj život v jeden strhující příběh.

Kamil Šivák
Kamil Šivák27. 11. 2023 16:00

Blanche Dumas se narodila v 19. století s takzvaným dipygusem. Měla dvě plně funkční vaginy, čtyři prsa a tři nohy. Její neobvyklý tělesný stav tehdy zmátl, a zároveň fascinoval, spoustu lidí. O fanoušky tak neměla nikdy nouzi. Začínala ve freak show (panoptiku), později se začala živit jako pařížská kurtizána.

Poutala pozornost již odmala

Blanche se pravděpodobně narodila v roce 1860 na ostrově Martinik v Karibiku rodičům smíšené rasy. Svým neobvyklým vzhledem na sebe začala poutat pozornost prakticky již po narození. V pětadvaceti letech ji objevil muž, jenž jí otevřel dveře do takzvaných freak show. O tom, jaké to tam pro ni bylo, nelze najít mnoho informací. Víme jen, že se objevila v publikaci o lidských anomáliích.

Třínohá kurtizána

Podivuhodná životní cesta Blanche Dumas nabrala nečekaný spád, když potkala muže jménem Juan Baptista Dos Santos. Byl to Portugalec, který byl taktéž "anatomicky zvláštní". Měl dva funkční penisy a z těla mu volně visela deformovaná noha. Svou jinakost přijal, a tak se ochotně vystavoval v různých cirkusových show. Prý také dokázal v sexu zapojit oba údy. Lékaři to ale považovali za nepravděpodobné.

Dumas se tak ke svému novému příteli připojila a začala s ním vystupovat. Po čase se ale rozhodla pro povolání prostitutky, neboť spousta mužů měla zájem prozkoumat to, co se vidí jen jednou za desítky let. Zda byla její kariéra kurtizány skutečná, však nevíme. V Paříži její stopa končí.

Anomálie a kuriozity

Jelikož osobnost Blanche popírala klasické vnímání krásy, normálnosti a touhy, stala se mnohdy předmětem nezdravé fascinace, touhy a perverze. Ona sama své "nedostatky" využívala hlavně k obživě. Ta mnohdy nebyla lehká, zejména ve freak show si musela vyslechnout spoustu nadávek a poznámek plných opovržení. Spousta lidí považovala takováto postižení za jakousi ohavnost a snad i boží trest.

Její svět tak byl plný protikladů a paradoxů. Koexistovalo v něm neobyčejné i všední, prolínalo se vykořisťování i výdělek a sbíhala se zvědavost s touhou. Lidé si však měli z toho především odnést přehodnocení vlastních předsudků a domněnek. Neboť i takoví jedinci jsou stále lidskými bytostmi a zcela jistě si zaslouží minimálně soucitnější a jemnější přístup.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Freak Show
Historydefined.net: The Strange Life of Blanche Dumas

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články