Bydlení zpěvačky Lucie Černíkové a bubeníka Chinaski: Dům hlídá zlatá soška indické bohyně, s manželem mají růžovou ložnici

Bydlení zpěvačky Lucie Černíkové a bubeníka Chinaski: Dům hlídá zlatá soška indické bohyně, s manželem mají růžovou ložnici
Zdroj: Herminapress/Profimedia
Zpěvačka a herečka Lucie Černíková pořídila s manželem prostorný patrový dům za Prahou.Manžel Lucie Černíkové, Lukáš Pavlík, je bubeníkem kapely Chinaski, takže je jasné, že obě dcery vedou manželé k hudbě.Pracovna Lukáše Pavlíka je zařízena v odstínech červené a oranžové, která podporuje kreativitu.Dcery Elenka a Sofinka mají své pokojíčky zařízené podle vlastního vkusu. Hlavně hodně růžové.+ 11 fotek+ 12 fotek

Zpěvačka a herečka Lucie Černíková (41) žije v malebném rodinném domku za Prahou s manželem Lukášem Pavlíkem (36), který je bubeníkem kapely Chinaski, a dvěma dcerkami, Sofinkou (9) a Elenkou (4). V rozhovoru pro Lifee.cz popisuje, která zákoutí má v domě nejraději nebo jakou funkci má zlatá socha indické bohyně pod schodištěm.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 09. 09. 2023 08:00

Zpěvačku a herečku Lucii Černíkovou (41) známe jako Dorku ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, vídáme ji ale také na dětském kanálu České televize, ČT:D. Lucie s manželem pořídili prostorný rodinný dům na žádost starší dcery Sofie (9). Nechybí u něj bazén nebo pohodlné venkovní posezení.

"Byla to naše společná životní investice a přišlo to ve vhodný čas, ještě než propukla pandemie a ceny nemovitostí vystoupaly. Čekala jsem dítě a měla jsem pocit, že potřebujeme založit nové hnízdo. Buď teď, nebo nikdy," vypráví Lucie, která se v době koupi nemovitosti připravovala na příchod mladší dcery Elenky (4).

Doporučené video: Ivo Šmoldas nám ukázal svou jihočeskou chalupu.


Lucie Černíková má růžovou ložnici

Lucie, jaká byla vaše cesta k vysněnému domečku?
Žijeme zde čtyři roky a byl to náš společný nápad, protože jsme se toužili přesunout do baráčku se zahradou. Blíž k přírodě, ale aby to nebylo daleko od Prahy. Hlavní impuls tomu dala naše starší dcera Sofinka, která v té době začala malovat domy se schody. Proto jsem se začala pídit po zajímavém domě. V té době jsem také čekala druhou holčičku. Našli jsme dům, který jsme měli vyhlédnutý už několik let předtím a konečně byl na prodej.

Jak jste dům zařizovali? Všechno bylo na místě, nebo jste museli něco ladit?
Kuchyně a koupelny, to všechno bylo hotové. Na nás byla jen renovace oken a podlah. Zařizovali jsme dům společně. Vyjeli jsme a co nás zaujalo, co nás vzalo za srdce, to jsme koupili.

Vidím hodně růžové barvy. To byl záměr?
Řekla bych, že růžovou máme jen jednu ložnici a potom samozřejmě u holčiček v pokojíčku. Je to taková zvláštní růžová, která se nám hodí k závěsům. K tomu jsme si nechali udělat na míru velkou postel, abychom se do ní všichni vešli.

Jak byste popsala dětský pokoj?
To je holčičí království. Spousta hradů, zámků, plyšáků a růžové. Nechali jsme to víceméně na nich a co se jim líbilo, to tam také mají. Aby se tam cítily dobře.

Váš manžel má krásnou pracovnu. Jak si ji zařizoval?
Nejdůležitější je obsah té místnosti, a to je hudba. Přeneseně tím myslím různé hudební nástroje, bedničky, mikrofony a tak dále. Zařizoval si to tam tak, aby to na něj působilo kreativně, to znamená v tónech červené a oranžové, která podporuje inspiraci. Jsou tam i akustické panely, protože pracovna slouží zároveň jako nahrávací studio.

Zimu trávíme u krbu s knihou a s vínem

Kterou místnost máte oblíbenou vy?
Kuchyň mám určitě moc ráda, ale také si ráda s knížkou zalezu na gauč do obýváku. Když je zima, tak tam máme plynový krb. Ráda koukám do ohně. Krb máme obložený kamenem a pro mě je to velmi uklidňující pohled. Když je zima, ráda si tam dám i sklenku vína.

Vidím, že lahve vína skladujete úhledně na komodě. Ta vypadá opravdu krásně. Jak jste k ní přišli? Je to krásný kus nábytku.
Úplnou náhodou. Šli jsme po jednom nejmenovaném domu s nábytkem a měli tam kolekci nábytku z exotického dřeva. Ke komodě jsou ještě dvě menší podobně vyřezávané v obýváku. Jsou z masivu a chytly nás za srdce.

Máte také gramofon. Je funkční? Pouštíte si desky?
Ano, je funkční. A kromě toho, že je to gramofon, je to také přehrávač na cédéčka, na kazety a na rádio. Zasunout se do něj dají také flashky.

Dům hlídá zlatá indická bohyně

Ke kterému předmětu máte citovou vazbu? Je to ta zlatá indická socha pod schody?
Správně, je to indická bohyně, která nám hlídá dům. Má přinášet do obydlí harmonii, zdraví, štěstí a lásku. Je to naše bohyně, se kterou občas rozjímáme.

Přivezli jste si ji z cest?
Je koupená tady, ale pochází opravdu z daleka, z Indie. Do cesty nám přišla náhodou, byť jsme něco podobného hledali.

Jaký finanční budget jste si pro svůj vysněný dům vyčlenili?
Je otázka, v jaké době se člověk aktuálně nachází a co si může dovolit. S partnerem jsme oba v produktivním věku a záleželo nám například na kvalitě materiálů. Máme rádi přírodní materiály, jako je dřevo. Nechávali jsme si například dělat dřevěné parkety, protože si myslíme, že pro zdraví člověka jsou nejlepší. Byla to naše společná životní investice a přišlo to ve vhodný čas, ještě než propukla pandemie a ceny nemovitostí vystoupaly. Čekala jsem dítě a měla jsem pocit, že potřebujeme založit nové hnízdo. Buď teď, nebo nikdy. A bereme to tak, že v tomhle domě možná zestárneme. Je to náš vysněný dům.

Související články

Další články