5 triků, jak rozjasnit tmavé pokoje

10. srpna 2018
Pixabay
Pixabay

Připadáte si doma jako v kobce a chtěli byste za pár korun vnést do místností trochu světla a svěžesti? Pak se inspirujte radami, které váš byt krásně projasní.

Možná jste to ani netušili – jestli dlouhodobě žijete v bytě, kde je temno, může se to projevit i na vaší psychice. Budete unavení, sklíčení, bez nálady a rozmrzelí bez zjevné příčiny. Zdroj potíží hledejte v nedostatečném denním světle.

Ale jak docílit toho, abyste doma nežili jako ve sklepě?

1. Projděte se pečlivě svým bytem nebo domem a kriticky se podívejte na to, zda některé pokoje nebo zákoutí opravdu nejsou zbytečně tmavé. „Pokud někde žijete dlouho, s největší pravděpodobností jste si zvykli a máte dojem, že takhle je to ok. Ale chyba lávky, není,“ píše web homelove.cz.

2. Míchejte neutrální barvy s bílou. Univerzální odstíny pro tuto příležitost, které do vašeho interiéru vnesou teplo, jsou espresso hnědá, rezavá nebo houbová šeď. Kombinujte je s bílou a přírodním dřevem.

3. Máte moc tmavý strop, který jako by na místnost padal? Zapusťte do něho světla.

4. Hodláte se pustit do rekonstrukce kuchyně, ale bílá vás nudí? Klidně si experimentujte s tmavou, ale pamatujte na to, že pracovní deska, spotřebiče a podlaha by v případě tmavé linky měly být světlé.

5. Do tmavých koutů nainstalujte závěsná svítidla.