Bylinky na mužské neduhy: Které pomáhají při neplodnosti a které zlepšují erekci?

levandule
Zdroj: Pixabay.com
Zdravý životní styl je významným faktorem, jak problémům s prostatou předejít. Lze ho ale doplnit i vybranou směsí bylin, které pečují o zdraví mužských orgánů a celkovou imunitu organismu.Jako prevence při problémech s prostatou je ideální bylinná kúra z břízy, olše, vrbky a topolu. Ta podporuje zdravý stav a správnou funkci prostaty.Běžnou zdravotní poruchou, jež se u mužů objevuje, je také neplodnost. Harmonizovat hormonální aktivitu a podpořit sexuální schopnost u mužů pomůže kúra maralího kořenu, kotvičníku, dangšenu, dubu a březových jehněd.Erektilní dysfunkce se podle informací České urologické společnosti objevuje u více než poloviny mužů nad 50 let.+ 1 fotka+ 2 fotky

Zázračná příroda má v zásobě mnoho bylinek, které dokážou dlouhodobě podpořit mužské zdraví a pomáhají s typicky mužskými neduhy. Tak proč polykat chemické náhražky, když to jde i přírodně?

Jana Jánská
Jana Jánská 8. listopadu 2020

Správnou funkci prostaty podpoří bříza, olše, vrbka a topol

Pacientů s nádorem prostaty každoročně přibývá. Tento typ rakoviny patří mezi nejčastější zhoubné nádory u mužů. Kromě dědičnosti stojí za vznikem onemocnění i nezdravá strava, v níž převažují tučná jídla, dále nadměrná konzumace alkoholu, kouření a nedostatečný pohyb.

Chcete se zamilovat? 5 způsobů, jak se to může stát, ani nemrknete
Mohlo by Vás zajímat:

Chcete se zamilovat? 5 způsobů, jak se to může stát, ani nemrknete

Zdravý životní styl je tedy významným faktorem, jak problémům s prostatou předejít. Lze ho ale doplnit i vybranou směsí bylin, které pečují o zdraví mužských orgánů a celkovou imunitu organismu. „Jako prevenci problémů s prostatou doporučuji bylinnou kúru z břízy, olše, vrbky a topolu. Ta podporuje zdravý stav a správnou funkci prostaty. Při léčbě rakoviny, ozařování a chemoterapii je pak vhodné užívat směs bylin Carcinae z vřesu, ořešáku a eleuterokoku,“ radí známá bylinkářka Jarmila Podhorná.

Na neplodnost zkuste maralí kořen nebo kotvičník

Běžnou zdravotní poruchou, jež se u mužů objevuje, je také neplodnost. Ačkoliv byla v minulosti připisována výhradně ženám, dnes se situace změnila. Problém se celosvětově podle údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny nachází z 10 až 30 % na straně mužů.

Mrkev je pro vaše zdraví velmi prospěšná
Mohlo by Vás zajímat:

Chcete vypadat mladší a zdravější? Pak jezte tyto potraviny!

Příčinou obvykle bývá snížená kvalita a nízká rychlost spermií, jejich špatné složení či úplná absence. Harmonizovat hormonální aktivitu a podpořit sexuální schopnost u mužů pomůže kúra maralího kořenu, kotvičníku, dangšenu, dubu a březových jehněd. Právě maralí kořen a kotvičník jsou známým prostředkem pro zlepšení kvality spermií. Kotvičník pozemní má též afrodiziakální účinky, podporuje sexuální aktivitu i tvorbu spermií.

S poruchami erekce zatočí sekvoj

Erektilní dysfunkce se podle informací České urologické společnosti objevuje u více než poloviny mužů nad 50 let. Vzácná přitom není ani u mladších věkových kategorií. Typickou příčinou je opět kouření a alkohol, ale mohou za ní stát i vážnější choroby jako cukrovka, ateroskleróza nebo hypertenze. Na poruchy erekce mohou mít vliv rovněž psychické problémy nebo užívání některých léků.

Pět tipů, jak správně vybrat funkční prádlo
Mohlo by Vás zajímat:

Pět tipů, jak správně vybrat funkční prádlo

„Zdravou životosprávu, která je prvním krokem k obnovení správné funkce pohlavního orgánu, lze podpořit tinkturou ze sekvoje, kotvičníku a dubu. Ta pomáhá tvořit mužské pohlavní buňky, stimuluje hladinu testosteronu až o 30 % a zpomaluje stárnutí po fyzické i po sexuální stránce,“ vysvětluje Jarmila Podhorná.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články