Jak na rozutíkané děti? „Vystajlujte“ jim pokoj pomocí úchvatných detailů

Popusťte uzdu fantazii. Děti to ocení.
Zdroj: Decoist.com

Děti jsou nejupřímnější lidští tvorové. Pokud se jim něco nelíbí, okamžitě se ozvou. I proto byste měli při zařizování dětského pokoje dbát zejména na vkus a požadavky toho, kdo v něm bude bydlet. Už nyní je ale jasné, že bez barev se neobejdete. Co je ale použít tam, kde to budou vaše ratolesti nejméně čekat?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová15. 01. 2018 14:48

1. Vzhůru hleď!

Nejrychlejším a nejúspornějším způsobem, jak pokoji vtisknout dětskou rozpustilost, je křiklavá výmalba. Existují však originálnější a efektivnější cesty. Někdy stačí jen pořídit lampu nebo lustr v osobitém provedení. U děvčat to může být třeba trs stropních svítidel připomínající kytici, u chlapců zase mohutný doplněk zhotovený technikou barveného skla. Unisexově působí populární lampióny. Volte ty zprohýbané do netradičních tvarů nebo s pestrobarevnými stínítky. Pamatujte ale, že takto nápadná svítidla se nesnesou s pestrobarevnou výmalbou. My sázíme na světle šedou. Je pěkná, univerzální, nadčasová a ustojí i změny nálad typické pro pubertu.

Decoist.com

Decoist.com

2. Příliš významné detaily

Pro výstřední bytové doplňky platí stejné pravidlo jako pro nápadité lustry – nestrpí „divokou“ výmalbu. Pokojík proto vymalujte neutrálním odstínem. Pak už je dovoleno propadnout kouzlu bizarnosti. Dětské srdce zaplesá při pohledu na knihovnu připomínající plástev medu i na čelo postele s okny, jaké má ponorka. Hravými doplňky pomůžete rozvinout dětskou představivost i kreativitu.

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

3. Nalepovací styl

Výrazné výmalby dětských pokojů jsme sice v tomto článku označili za přežitek, ale tapety – ty jsou výsadou fajnšmekrů! Jen budete před koupí nejspíš potřebovat souhlas dětí. Dostupné tapety pro nejmenší a mladistvé dnes hýří okázalými motivy i barvami, a na ploše čtyř stěn tedy zásadně promění vzhled pokoje. Svého potomka ale namotivujete snadno – nabídka vzorů je široká, co tedy například graffity nebo plakáty hudebních skupin přes celou stěnu? Jen málokterý teenager by se jimi nechtěl pochlubit kamarádům.

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

4. Válení na zemi povoleno!

Podobnou službu jako strakatá tapeta prokáže bohatě zdobený koberec. Navíc si nebudete muset lámat hlavu s doplňky. Úplně postačí jednobarevné v odstínech koberce. A ani jich netřeba pořizovat mnoho. Vyhněte se ale kombinaci nápadného koberce a stropní výmalby – obě plochy by mohly vyvolat nepříjemnou iluzi, že se k sobě přibližují.

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

5. Barevná organizace

Barevné regály a zásuvky mají dvě nesporné výhody – rozbíjí monotónnost i tmavost místnosti a díky přihrádkám v různých barvách přebírají funkci organizéru. Dítě si tak snáze zapamatuje, kam si co uložilo. Co je na tom všem úplně nejlepší, že kvůli tomu nebudete muset otevírat peněženku. Stačí přetřít či namořit starý nábytek. Tento nadčasový vintage kus přečká i náladové období dospívání.

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

6. Znovuobjevený strop

Splňte svým dětem sen a dovolte jim usínat pod hvězdami. Vymalujte strop světlým nebo tmavým odstínem modré a připevněte bodová světla. Využít lze i nalepovací a fosforeskující hvězdy. Ty lze jednoduše sejmout, až se magie noční oblohy s dospíváním rozplyne. Jednobarevný strop zase skvěle zapadne do mozaiky odvážných bytových doplňků. Stačí sladit barvy.

Decoist.com

Decoist.com

Decoist.com

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články