Fit a krásnátestovánísoutěže

Stále vás přepadá stres? Zkuste změnit svůj byt v zenový ráj

Thumbnail # Stále vás přepadá stres? Zkuste změnit svůj byt v zenový ráj

Zdroj:Pixabay

Každý se chce cítit doma klidně a uvolněně. Pokud tomu tak není, měli byste s tím něco udělat. Domov je přece místo, kam byste se měli rádi vracet a kde byste se měli cítit absolutně bezpečně.

Petra Járková 13. srpna 2018

Spousta lidí je často ve stresu. Ať už se jedná o stres v práci, nebo v soukromém životě, je to prostě strašák číslo jedna. Způsobuje tak akorát deprese, přibývání na váze, špatnou náladu i špatné trávení. Stresu se ale nevyhneme. Maximálně se s ním můžeme naučit pracovat. Doma bychom ale měli všechen ten stres hodit za hlavu a užívat si pohodlí.

První věcí, kterou můžete udělat pro domácí pohodu, je zatočit s nepořádkem. Trávíte spoustu času tím, že nemůžete najít svoje věci? Pokud s tím dokážete něco udělat, budete opravdu o hodně šťastnější. Takže urovnejte si poličky, vyhoďte věci, které nepotřebujete, a bude se vám i lépe dýchat.

Thumbnail # Budoucnost bydlení? Domek se životností 100 let, který si můžete zvětšit či zmenšit dle libosti
Mohlo by Vás zajímat:

Budoucnost bydlení? Domek se životností 100 let, který si můžete zvětšit či zmenšit dle libosti

Aby se vám také lépe dýchalo a cítili jste se klidní, je dobré pustit do svého interiéru přírodu. Rostliny totiž mají skvělý vliv na naši psychiku. Dokonale vás uvolní a nebudete se cítit tak svázaní a ve stresu.

K uklidnění vám také dopomůže modrá barva. Pro navození zenové atmosféry jsou odstíny modré prostě skvělé. Jestli nevěříte, určitě to musíte vyzkoušet. Modrá se totiž používá často v lázních. A v lázních se přece relaxujte. Tak si ji dopřejte i u vás doma!

Pro navození relaxační a příjemné atmosféry si pořiďte domů vhodná svítidla. Například stropní neboli bodová svítidla jsou velmi drsná a ostrá. Většinou způsobují bolest hlavy. A to není dobré. Stačí, když vás hlava bolí v práci. Ještě aby vás pak bolela i doma. Ideální volbou jsou stojací či stolní lampy, ideálně se stmívatelnými žárovkami.

Další věcí, kterou pro svoje lepší a pohodlnější žití můžete udělat, je to, že budete preferovat symetrický design před asymetrickým. Ale určitě to není povinné. Když ale budete mít pokoje řešené symetricky, vytvoří vám to rovnováhu a budete se cítit doma mnohem lépe.

Podobné články

Zavří­t reklamu